Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2018, 14:53

autor: Krzysztof "Movis" Sobiepan

PUBG z systemem emotek, Dota 2 z subskrypcją Dota Plus i inne wieści

Dziś piszemy o wprowadzeniu do strzelanki Playerunknown's Battlegrounds aktualizacji z systemem emotek i innymi usprawnieniami, pomyśle stałej subskrypcji do MOB-y Dota 2, zapowiedzi rozszerzenia Tanks do symulatora ARMA III, ofertach pracy, które związane są z postępami w tworzeniu Final Fantasy VII Remake i nowiutkim oprogramowaniu dla konsoli Nintendo Switch. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PUBG – emotki już na serwerach gry

Kto w tym chaosie ma czas na tańce? - PUBG z systemem emotek, Dota 2 z subskrypcją Dota Plus i inne wieści - wiadomość - 2018-03-13
Kto w tym chaosie ma czas na tańce?

Nie tak dawno deweloperzy strzelanki Playerunknown's Battlegrounds odkryli przed fanami bogate plany na 2018 rok. Wraz z nimi zaczęli testować pierwsze nowinki na serwerach beta, a dziś zawarte one zostały w aktualizacji dla wszystkich użytkowników. Największą nowością jest system 12 emotek (dostępny pod przyciskiem „~”; pokaz widoczny poniżej), a interesujące punkty dotyczą też m.in. poprawek optymalizacyjnych klienta gry (mniej dropów FPS, mniejsze opóźnienia inpuntów, „odciążenie” GPU), nowej listy przyjaciół, paczki osiągnięć Steam i rozprawienia się z niekrótką listą denerwujących bugów.

W PUBG szykuje się dość intensywny okres. Już niedługo do gry ma zawitać system przebijania pociskami kończyn i samochodów, a w przyszłym miesiącu dowiemy się więcej o trzeciej mapie, osadzonej najprawdopodobniej w Chinach.

Dota 2 z systemem subskrypcji Dota Plus

Dota 2 nie jest może u nas tak popularna jak nieśmiertelny LoL, ale dalej pozostaje niezwykle mocnym graczem w segmencie MOBA i jak się okazuje ma jeszcze parę asów w rękawie. Na oficjalnym blogu ogłoszono bowiem dość ciekawą inicjatywę. System Dota Plus ma być swego rodzaju subskrypcją do gry free to play. Podobne, czasowe oferty zdarzały się już przy okazji Battle Passów, możliwych do zakupu w okolicy licznych zawodów Dota Majors i „z okazji” tytanicznego turnieju The International. Nowa wersja przepustki ma być całoroczna, bez arbitralnych dat startu i zakończenia.

Dodatki, bonusy, gratisy. - PUBG z systemem emotek, Dota 2 z subskrypcją Dota Plus i inne wieści - wiadomość - 2018-03-13
Dodatki, bonusy, gratisy.

1 miesiąc suba kosztuje 3,99 dolara, czyli ok. 13 złotych. W tej cenie użytkownik dostaje możliwość wbijania poziomów na konkretnych herosach. Jest to powiązane ze zdobywaniem specjalnych odłamków, które wymienimy na atrakcyjne nagrody. Kolejnym segmentem są wyzwania, których spełnienie w trakcie meczu ma przynieść dodatkową dozę frajdy i bonus XP dla konkretnego bohatera. Kontrowersyjnym systemem jest zaś „asystent plus”, który ma… sugerować kolejne przedmioty ze sklepu i umiejętności w czasie rzeczywistym, używając zaawansowanych algorytmów zbieranych z innych gier. Nie wiem jak Wam, ale mi taka pomoc brzmi nieco nieuczciwie w stosunku do niepłacących zawodników. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu.

ARMA 3 Tanks – DLC z czołgami ukaże się w kwietniu

Militarny symulator ARMA III w przyszłym miesiącu otrzyma ciężkie wsparcie. Niedawno na oficjalnym kanale YouTube (powyższy filmik) i na Steam pojawiły się szczegóły dotyczące rozszerzenia z pancernymi machinami w roli głównej. Paczka DLC Tanks ukaże się 11 kwietnia i będzie kosztować ok. 41 zł (37 zł w trakcie promocji przedpremierowej). W ramach dodatku przejedziemy się wirtualnymi wersjami rosyjskiego T-140 Angara, niemieckiego AWC Nyx i niszczycielem czołgów Rhino MGS.

W klasycznym stylu producenci zaserwują też fanom krótką kampanię fabularną – Requiem dla Altis. Podczas trzech misji sprawdzimy nowe dodatki do naszego arsenału i będziemy bronić się przed ofensywą NATO znaną z kampanii Wschodni wiatr. Wszyscy gracze mogą zaś liczyć na ulepszenie platformy podstawowej. Autorzy załatali wiele bugów i poprawili m.in. modele uszkodzeń, kierowania, zajęli się udźwiękowieniem i nie tylko. Szczegóły tutaj.

FF VII Remake potrzebuje rąk do pracy

Na prawdziwe FF VII w HD przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać. - PUBG z systemem emotek, Dota 2 z subskrypcją Dota Plus i inne wieści - wiadomość - 2018-03-13
Na prawdziwe FF VII w HD przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać.

Final Fantasy VII Remake jest projektem o wielkości behemota. Nic więc dziwnego, że nawet dość duże studio Square-Enix zaczyna rozglądać się za dodatkowymi pracownikami. Serwis siliconera.com przetłumaczył najnowsze oferty pracy japońskiego studia i wyskubał z nich parę interesujących detali dotyczących postępów w tworzeniu tytułu.

Prawdę mówiąc, ogłoszenie brzmi bardziej jak rozprawka na temat spełniania obowiązku wobec fanów i zapewniania najwyższej możliwej jakości, ale dowiadujemy się także, że zespół radzi sobie obecnie z odtworzeniem grafiki oryginału w wysokim standardzie. Tytuł jest jednak jeszcze w powijakach, a producenci „są obecnie trakcie procesu obmyślania i tworzenia świata Final Fantasy VII, wskrzeszanego w dzisiejszych czasach”… cokolwiek to znaczy. Dodatkowa siła robocza przyda się głównie przy planowaniu poziomów oraz walk, a posady czekają na wielu dodatkowych designerów i inżynierów kodu.

Przypomnijmy, że remake uwielbianego przez rzeszę fanów jRPG-a rodzi się w koszmarnych bólach i został już podzielony na epizody, po czym Square-Enix zrezygnowało ze współpracy ze studiem CC2 i zdecydowało się na wewnętrzne tworzenie produktu.

Nintendo Switch – Firmware 5.0.0

Zmyślny sprzęcik skończył roczek. Niedługo zacznie ząbkować! - PUBG z systemem emotek, Dota 2 z subskrypcją Dota Plus i inne wieści - wiadomość - 2018-03-13
Zmyślny sprzęcik skończył roczek. Niedługo zacznie ząbkować!

Konsola Nintendo Switch jest na rynku od nieco ponad roku, a jej twórcy w dalszym ciągu pracują nad rozwojem jej możliwości. Tym razem na konsolę zawitało nowiutkie oprogramowanie w wersji 5.0.0. Wedle oficjalnej informacji użytkownicy mogą szybciej znaleźć na konsoli konta swoich przyjaciół z Twittera czy Facebooka, a rodzice dostali parę dodatkowych narzędzi kontroli swoich podopiecznych. Zlikwidowano też irytujący błąd dotyczący niepoprawnego wyświetlania czasu spędzonego w danej grze i dodano 24 nowe ikony z serii Kirby i ARMS.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Paper Wars: Cannon Fodder
 2. Turok 2: Seeds of Evil Remastered
 3. WarioWare Gold
 4. Sushi Striker: The Way of Sushido
 5. TurtlePop: Journey to Freedom
 6. Yume Nikki
 7. Dillon's Dead-Heat Breakers
 8. Sword Art Online: Fatal Bullet
 9. Pathway
 10. Assassin's Creed Origins: The Curse of the Pharaohs
 11. Mesmer
 12. The Banner Saga 3

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Yume Nikki zwiastun wersji na Steam
 2. Hearthstone Wiedźmi Las (PL)
 3. Westworld zwiastun rozgrywki #1
 4. TurtlePop: Journey to Freedom zwiastun #1
 5. Solo zwiastun #1
 6. Pure Farming 2018 zwiastun na premierę (PL)
 7. Pathway zwiastun #1
 8. Fortnite: Battle Royale zwiastun wersji mobilnej
 9. Enchanting Mahjong Match zwiastun #1
 10. Die for Valhalla! zwiastun na premierę
 11. Assassin's Creed Origins: The Curse of the Pharaohs zwiastun na premierę
 12. Swim Out zwiastun #1
 13. Summer Catchers zwiastun wersji alfa
 14. Long Gone Days zwiastun #2
 15. Kirby Star Allies zwiastun #1