Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka TurtlePop: Journey to Freedom (Switch)
OkładkaTurtlePop: Journey to Freedom (Switch)

TurtlePop: Journey to Freedom Switch

Produkcja łącząca elementy platformówek i gier logicznych typu match-3, w której przejmujemy kontrolę nad tytułowymi żółwiami, a naszym zadaniem jest bezpieczne przeprowadzenie ich uwięzionych przyjaciół do wyjścia z każdego z ponad stu etapów.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | na 2 osoby | połącz trzy elementy | kooperacja | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

TurtlePop: Journey to Freedom Premiera Switch

9marca2018

Nintendo eShop

9marca2018

producent: Zengami wydawca: DigiPen Game Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

TurtlePop: Journey to Freedom to hybryda gatunkowa, która zawiera elementy charakterystyczne dla gier logicznych i platformówek. Za opracowanie tej produkcji odpowiada niezależny singapurski zespół Zengami, z kolei jej wydanie na platformie Switch wzięła na swoje barki firma DigiPen Game Studios.

Fabuła

Głównymi bohaterami TurtlePop: Journey to Freedom są tytułowe żółwie, czyli Bebo, Deephi, Slimmie, Smarts, Willis oraz Sparky; protagonistom pomaga Genie – ich latający sprzymierzeniec. Zadanie postawione przed naszymi podopiecznymi polega na uratowaniu uwięzionych przyjaciół i bezpiecznym doprowadzeniu ich do wyjścia z każdego z ponad stu poziomów osadzonych w siedmiu zróżnicowanych światach.

Mechanika

W trakcie zabawy w wydanym na platformie Switch TurtlePop: Journey to Freedom akcję obserwujemy z boku. Rozgrywka opiera się na kilku filarach, z których pierwszym jest przemierzanie kolejnych etapów, przeskakiwanie po platformach i omijanie wszechobecnych pułapek. Każdego z bohaterów obdarzono indywidualnym zestawem specjalnych zdolności, których umiejętne wykorzystanie nierzadko stanowi klucz do sukcesu.

Sprawę komplikuje fakt, że w danym momencie możemy kontrolować tylko jednego żółwia – nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by przełączać się pomiędzy nimi, kiedy znajdują się blisko siebie, lub tworzyć z nich grupy podążające za liderem. Poza tym nierzadko z pomocą przychodzi wspomniany wcześniej Genie, który w razie potrzeby podrzuca protagonistom przydatne przedmioty lub otwiera przejścia prowadzące do zablokowanych części etapów. To ostatnie jest możliwe dzięki jego umiejętności manipulacji elementami otoczenia, jak detonacja ładunków wybuchowych czy zmiana ich kolorów, co jest wykorzystywane w zagadkach czerpiących z rozwiązań znanych z gier typu match-3.

Na tym jednak się nie kończy, gdyż poszczególne poziomy upstrzono monetami, perłami oraz skarbami, które możemy wymienić na specjalne karty (zdobywane również w zamian za przechodzenie kolejnych poziomów); pozwalają one na zwiększenie potencjału bojowego naszych podopiecznych, dzięki czemu mogą oni stawiać czoła coraz większym zafrożeniom.

Tryby gry

W TurtlePop: Journey to Freedom można grać w pojedynkę lub w towarzystwie innych graczy, w ramach lokalnego trybu multiplayer. W grze zaimplementowano zarówno tryb współpracy przeznaczony do zabawy z drugą osobą, jak i warianty rozgrywki oparte na zasadach PvP, które może sprawdzić maksymalnie czterech zawodników. Mowa o Arena Battle Crown Thief (w którym staramy się jak najdłużej dzierżyć tytułową koronę), Arena Battle Lick'em Up (gdzie zadaniem graczy jest lizanie, kolorowanie i uwalnianie jak największej liczby żółwi) oraz Turtle Clash Mode (stajemy tu do walki na siedemdziesięciu pięciu arenach, które odblokowujemy w miarę postępów w kampanii fabularnej).

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika wydanego na platformę Switch TurtlePop: Journey to Freedom została utrzymana w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce. Całość mieni się feerią barw, dzięki czemu tytuł może przypaść do gustu młodszym graczom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe TurtlePop: Journey to Freedom: Odpowiednia dla każdego wieku.