Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Kirby Star Allies (Switch)
OkładkaKirby Star Allies (Switch)

Kirby Star Allies Switch

Powstała z myślą o konsolach Nintendo Switch kolejna odsłona popularnego cyklu platformówek, rozwijanego m.in. przez japońskie studio HAL Laboratory.

Akcji | platformówki | 2.5D | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kirby Star Allies Premiera Switch

16marca2018

pudełko PL

16marca2018

Nintendo eShop

16marca2018

producent: HAL Laboratory wydawca: Nintendo wydawca PL: APN Promise Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kirby Star Allies jest kolejną odsłoną popularnego cyklu platformówek, a zarazem pierwszą częścią serii, która pojawiła się na konsoli Switch. Za opracowanie tej produkcji odpowiada studio HAL Laboratory – w portfolio tego zespołu można znaleźć zarówno kilka wcześniejszych gier spod szyldu Kirby, jak i cykl Boxboy.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich częściach serii, w Kirby Star Allies gracze wcielają się w tytułowego bohatera przemierzającego rozległe, zróżnicowane poziomy. W trakcie zabawy różowa kulka oddana do naszej dyspozycji musi przeskakiwać z platformy na platformę, unikać pułapek i rozmaitych niebezpieczeństw, którymi upstrzono poszczególne etapy, a także walczyć z napotkanymi po drodze przeciwnikami, wśród których brylują przerośnięci, mocarni bossowie.

Nowością wprowadzoną przez deweloperów jest możliwość przemiany adwersarzy w sojuszników – w celu pozyskania sprzymierzeńca należy ciskać we wroga sercami, aż do momentu, w którym uda nam się przeciągnąć go na swoją stronę. Kontrolę nad zdobytymi w ten sposób pomagierami (maksymalnie trzema) można oddać nie tylko Sztucznej inteligencji, ale też innym graczom.

Co ciekawe, ów mechanizm pozwolił autorom na rozszerzenie zakresu ruchów Kirby'ego, który może łączyć posiadane przez siebie zdolności (tak zwane copy abilities) z mocami żywiołów pozyskiwanymi od swoich towarzyszy; wykorzystanie tych możliwości pozwala również na rozwiązanie niektórych zagadek środowiskowych. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by w toku zmagań łączyć ataki wyprowadzane przez Kirby’ego i jego przyjaciół w efektowne kombinacje.

Kwestie techniczne

Akcja wydanego na platformę Switch Kirby Star Allies toczy się w środowisku 2.5D – oznacza to, że choć rozgrywka została oparta na schemacie wypracowanym na potrzeby klasycznych, dwuwymiarowych platformówek, poszczególne elementy oprawy graficznej wykonano w trójwymiarze. Sfera wizualna opisywanego tytułu prezentuje się przyjemnie dla oka, przede wszystkim ze względu na kreskówkową stylistykę oraz bogatą kolorystykę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Kirby Star Allies cena w dniu premiery: 209,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Kirby Star Allies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.