Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4XONESwitch
Okładka Mesmer (PC)

Mesmer

Niecodzienna gra strategiczna, w której wcielamy się w przywódcę jednej z pięciu frakcji działających w mieście Pardam, stolicy Mesmer. Pod rządami nowego króla w metropolii zapanowała nierówność, więc musimy jakoś rozwiązać ten problem.

Strategiczne | obraz w 3D | polityczne | indie | kooperacja

Mesmer na platformę PC, XONE itd. to nietypowa gra strategiczna zainspirowana planszówkami. Przygotowało ją studio Rain Games znane z Teslagrad oraz World to the West.

Fabuła

Akcja produkcji rozgrywa się w uniwersum przygotowanym na potrzeby wymienionych wcześniej tytułów. Podczas zabawy trafiamy do miasta Pardam, stolicy Mesmer. Pod rządami obecnego króla w metropolii źle się dzieje, a nierówności między mieszkańcami rosną. Społeczeństwo bardzo się podzieliło i coraz więcej ludzi ma już dość złego traktowania. Gracze trafiają do miasta tuż przed wybuchem rewolucji.

Mechanika

Mesmer jest trójwymiarową produkcją, w której rozgrywkę obserwujemy z kamery umieszczonej nad planszą. Gracze kierują poczynaniami lidera jednej z pięciu frakcji, mających różne intencje, sprzeciwiających się władzy. Podczas zabawy musimy realizować własne cele, korzystając z wielu możliwości. Gameplay w głównej mierze sprowadza się do eksplorowania miasta. Podstawowym zadaniem jest pozyskiwanie niezbędnych surowców oraz ważnych sojuszników, których przekonujemy do swoich racji w trakcie rozmów. Jednocześnie cały czas musimy się mieć na baczności, gdyż czujny król będzie starał się przeszkodzić nam w działaniach. Dodatkowo trzeba pamiętać o pozostałych czterech frakcjach, które choć mają inne cele, to starają się je realizować w podobny sposób, więc mogą np. przed nami zwerbować ważną osobę do swojej sprawy.

Tryby gry

Mesmer w wersji na platformę PC, XONE itd. umożliwia zabawę na dwa główne sposoby – samemu lub w wariancie multiplayer. Deweloperzy przygotowali zarówno tryb kooperacyjny, w którym wcielamy się w członków tej samej frakcji, jak i rywalizacyjny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Mesmer

Wymagania wiekowe Mesmer

12+

PC
PS4
XONE
Switch