Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchPS4XONE
Okładka Mesmer (PC)

Mesmer

Niecodzienna gra RPG z elementami strategii i skradanki, w której wcielamy się w przywódczynię buntu w mieście Pardam, stolicy Mesmer. Pod rządami nowego króla w metropolii zapanowała nierówność, więc organizujemy rewolucję, skradając się pod osłoną nocy i werbując stronników.

RPG | TPP | skradanki | elementy strategiczne | elementy przygodowe | polityczne | indie

Okładka Mesmer (PC)

producent: Rain Games

wydawca: Rain Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

16paź2020

PC

Mesmer to gra strategiczna, w której gracze wcielają się w liderów rewolucji. Za jej opracowanie i wydanie odpowiada studio Rain Games (znane z Teslagrad oraz World to the West).

Fabuła

Akcja produkcji rozgrywa się w uniwersum przygotowanym na potrzeby wymienionych wcześniej tytułów. Podczas zabawy trafiamy do miasta Pardam, stolicy Mesmer. Pod rządami obecnego króla w metropolii źle się dzieje, a nierówności między mieszkańcami rosną. Społeczeństwo bardzo się podzieliło i coraz więcej ludzi ma już dość złego traktowania. Gracze trafiają do miasta tuż przed wybuchem rewolucji.

Mechanika

Mesmer jest trójwymiarową produkcją, w której rozgrywkę obserwujemy z różnych perspektyw (najczęściej z góry lub zza pleców bohatera). Gracz kieruje poczynaniami lidera jednej z pięciu sprzeciwiających się władzy frakcji, przy czym każda z nich ma nieco inne cele. Znajdziemy pośród nich szlachtę, kupców, robotników, artystów i przestępców.

Gameplay sprowadza się do eksplorowania miasta (możemy to robić na piechotę lub korzystając z pojazdów – w tym jeżdżąc na świni) i realizowania różnorakich zadań (często musimy się przy tym skradać, szczególnie kiedy łamiemy godzinę policyjną zarządzoną przez króla). Realizujemy określone cele, dzięki czemu zdobywamy przychylność społeczeństwa. Zbieramy niezbędne surowce i pozyskujemy sojuszników, których przekonujemy do swoich racji w trakcie rozmów. Możemy też wzniecać bunty podjudzając ludzi.

Jednocześnie cały czas musimy się mieć na baczności, gdyż czujny król będzie starał się przeszkodzić nam w działaniach. Dodatkowo trzeba pamiętać o pozostałych czterech frakcjach, które choć mają inne cele, to starają się je realizować w podobny sposób, więc mogą np. zwerbować ważną dla nas osobę do swojej sprawy.

Warto odnotować, że wybory podejmowane przez gracza w trakcie rozgrywki mają wpływ na zakończenie kampanii fabularnej.

Tryby gry

W Mesmer możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Mesmer posiada przyjemną, trójwymiarową oprawę graficzną. Grafika nie jest bardzo zaawansowana pod względem technologicznym, ale ma charakterystyczny styl, który przywodzi na myśl filmy animowane (np. Shreka czy Toy Story).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Mesmer

12+

Wymagania sprzętowe Mesmer

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 510 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch