Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONESwitchPS4
Okładka Sword Art Online: Fatal Bullet (PC)

Sword Art Online: Fatal Bullet

Sword Art Online: Fatal Bullet Complete Edition

Sword Art Online: Fatal Bullet to RPG akcji opracowane przez studio Dimps Corporation i wydane przez Bandai Namco. Projekt stanowi adaptację multimedialnej marki Sword Art Online, obejmującej powieści młodzieżowe, mangi, serial anime czy pełnometrażową kinową kreskówkę.

RPG | TPP | science fiction | książki | manga i anime | RPG akcji

Okładka Sword Art Online: Fatal Bullet (PC)

data premiery gry:

23lut2018

PC PS4 XONE

9sie2019

Switch

Sword Art Online: Fatal Bullet to RPG akcji osadzone w klimatach science fiction. Produkcję opracowało studio Dimps znane m.in. z cyklu bijatyk Dragon Ball: Xenoverse.

Fabuła

Zgodnie z tytułem projekt stanowi adaptację popularnej japońskiej multimedialnej marki Sword Art Online, obejmującej m.in. powieści, komiksy i kreskówki. Akcja osadzona jest w niedalekiej przyszłości, w czasach, gdy popularne stały się produkcje MMORPG korzystające z wirtualnej rzeczywistości. Sword Art Online: Fatal Bullet pozwala przenieść się do uniwersum Gun Gale Online, które było trzecią grą zaprezentowaną w oryginalnej serii powieści oraz anime. Osadzona jest ona w klimatach science fiction, a rozgrywka koncentruje się na wykorzystywaniu broni palnej.

Sword Art Online: Fatal Bullet oferuje nową historię, której scenarzystą jest autor oryginalnych powieści, czyli Reki Kawahara. W kampanii mamy okazję spotkać wiele słynnych postaci, a przygoda zabiera nas nie tylko w znane miejsca, ale również pozwala zwiedzić lokacje, które wcześniej nie pojawiły się w książkach.

Mechanika

Sword Art Online: Fatal Bullet jest strzelankowym RPG-iem akcji, w którym nasza celność odgrywa równie dużą rolę w potyczkach jak statystyki kierowanej przez nas postaci. Poza różnego rodzaju pistoletami i karabinami dostępnych jest także kilka typów broni białej.

Podczas zabawy wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami postaci. Gracze eksplorują świat o częściowo otwartej strukturze, gromadzą przedmioty, rozmawiają z postaciami niezależnymi oraz podejmują się wypełniania zadań. Za sukcesy nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, za które rozwijamy zdolności naszego bohatera.

Tryby gry

Produkcja oferuje kampanię fabularną, jak również rozgrywki multiplayer. W przypadku tej drugiej opcji możemy zmierzyć się z innymi graczami w sieciowych starciach dwóch czteroosobowych drużyn. Dostępny jest też tryb kooperacyjny, w którym kilka osób łączy siły przeciwko potężnym bossom.

Kwestie techniczne

Gra została zbudowana na silniku Unreal Engine 4, a jej styl graficzny zaprojektowano tak, aby odtwarzał wygląd serialu animowanego Sword Art Online.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sword Art Online: Fatal Bullet

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Sword Art Online: Fatal Bullet

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-4790 3.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i7-4790 3.6 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

PC
PS4
XONE
Switch