Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCSwitchXONE
Okładka Turok 2: Seeds of Evil Remastered (PS4)

Turok 2: Seeds of Evil Remastered

Odświeżona wersja kultowej strzelaniny FPP, której opracowanie wzięło na swoje barki studio Night Dive. W porównaniu z pierwowzorem, tytuł doczekał się szeregu zmian i usprawnień, jakie objęły nie tylko oprawę graficzną oraz interfejs, lecz także mechanikę rozgrywki.

Akcji | FPP | science fiction | dinozaury | FPS | sieciowe | reedycje/remastery/remaki | strzelanki

Okładka Turok 2: Seeds of Evil Remastered (PS4)

data premiery gry:

16mar2017

PC

2mar2018

XONE

9sie2019

Switch

25lut2021

PS4

Turok 2: Seeds of Evil Remastered to gra stanowiąca upiększoną i ulepszoną wersję klasycznej pierwszoosobowej strzelanki z lat 90. ubiegłego wieku. Odświeżone wydanie opracował zespół Night Dive, który stał również za projektem Turok Remastered. Natomiast pierwowzór wyszedł spod rąk pracowników studia Iguana.

Fabuła

Fabuła nie zmieniła się w porównaniu z poprzednią wersją gry. Wcielamy się więc w łowcę dinozaurów imieniem Joshua Fireseed, który trafia do obcego świata znanego jako Zagubione Ziemie, gdzie czas zatrzymał się w miejscu. Kreacja tego uniwersum była efektem uwięzienia potężnej obcej istoty nazwanej Primagen, która teraz budzi się do życia. Zmanipulowała ona lokalne prymitywne rasy do niszczenia totemów utrzymujących jej więzienie w całości. Jeśli im się to powiedzie, ten byt stanie się wolny, ale wygenerowana przy tym energia rozerwie na strzępy cały wymiar. Naszym zadaniem jest do tego nie dopuścić i raz na zawsze zgładzić Primagen.

Mechanika

W Turok 2: Seeds of Evil Remastered podstawowe elementy gry nie uległy większym zmianom w porównaniu z pierwowzorem z 1998 roku. Ponownie dostajemy więc pierwszoosobową strzelankę, gdzie musimy przedrzeć się przez sześć obszernych map i zmierzyć się z trzydziestoma pięcioma typami wrogów. W walce wykorzystujemy dwadzieścia rodzajów uzbrojenia. Nie zabrakło także możliwości podróżowania na grzbiecie dinozaura wyposażonego w potężne działa.

Otrzymaliśmy za to nowy interfejs oraz poprawioną mechanikę ruchu bohatera, za sprawą której jest on szybszy, a sterowanie nim zyskało na płynności. Nauczył się także łapania i podciągania się na krawędzie platform.

Mocno ulepszona została też sztuczna inteligencja wrogów, dzięki czemu są w stanie atakować w grupach, korzystać z osłon i, w razie konieczności, ratować się ucieczką. Ponadto przeciwnikom został przypisany system obrażeń, w ramach którego trafienie w różne części ciała wywołuje odmienne reakcje. Listę zmian zamyka opcja szybkiego zapisu stanu gry oraz możliwość teleportowania się do odwiedzonych wcześniej portali.

Tryby gry

Gra oferuje również wariant rozgrywki multiplayer. Co ciekawe, pierwowzór z lat 90. posiadał inną zawartość dla rozgrywek wieloosobowych na konsoli Nintendo 64 i PC. Remaster stanowi kombinację łączącą najlepsze elementy z obu tych wydań. Dodano również nowy tryb nazwany Last Turok Standing, w którym wygrywa osoba, która jako ostatnia pozostanie przy życiu.

Co ciekawe, możemy bawić się nie tylko przez Internet i LAN, ale również na podzielonym ekranie.

Kwestie techniczne

Turok 2: Seeds of Evil Remastered posiada też sporo ulepszeń graficznych w porównaniu z pierwowzorem. Gra została przeniesiona na nowy silnik Kex Engine 3.4, co zapewnia wsparcie dla systemów 64-bitowych, ładniejsze cienie i bardziej zaawansowane oświetlenie. Dodano też nowe efekty wizualne oraz dynamiczne odbicia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Gry podobne do Turok 2: Seeds of Evil Remastered

Klasyfikacja PEGI Turok 2: Seeds of Evil Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Turok 2: Seeds of Evil Remastered

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Quad Core 1.7 GHz
  • 1 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
  • Rekomendowane:
  • Intel Quad Core 1.7 GHz
  • 1 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
XONE
Switch
PS4