Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DSSwitch
Okładka Sushi Striker: The Way of Sushido (3DS)
OkładkaSushi Striker: The Way of Sushido (3DS)

Sushi Striker: The Way of Sushido

Zabawna gra zręcznościowo-logiczna, polegająca na toczeniu pojedynków z wykorzystaniem jedzenia i pozostających po nim talerzy. Sushi Striker: The Way of Sushido charakteryzuje się dwuwymiarową, mangową oprawą graficzną.

Zręcznościowe | elementy RPG | elementy logiczne | manga i anime | tytuły ekskluzywne Nintendo

Sushi Striker: The Way of Sushido Premiera

8cze2018

3DS Switch

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Wydane na 3DS i Switch Sushi Striker: The Way of Sushido jest humorystyczną produkcją, łączącą w sobie elementy gier zręcznościowych, logicznych, a nawet RPG. Za przygotowanie tego tytułu odpowiada znana m.in. ze stworzenia Mario i Zeldy firma Nintendo.

Fabuła

Głównym bohaterem (lub bohaterką) Sushi Striker: Way of Sushido jest Musashi, żyjący w świecie, w którym po strasznej wojnie sushi zostało zakazane. Protagonista musi pokonać potężne imperium, by pozbawić je monopolu na tę potrawę.

Mechanika

Rozgrywka w Shusi Striker: Way of Sushido na platformie 3DS i Switch polega na toczeniu pojedynków z przeciwnikami, których widzimy w górnej części ekranu (z kolei na dole pokazana jest nasza własna postać). Gracz musi szybko klikać talerze z jedzeniem, które pojawiają się pomiędzy obydwoma bohaterami, na przesuwających się urządzeniach, przypominających taśmy produkcyjne. Każde kliknięcie pozwala naszej postaci zjeść dany posiłek, warto jednak rozważnie wybierać kolejne dania – znaczenie ma przede wszystkim kolor talerza. Zużyte naczynia są odkładane na stosach przed naszą postacią i mamy możliwość ciskania nimi w przeciwnika – czym więcej talerzy danego koloru, tym więcej obrażeń. Dodatkowe urozmaicenie rozgrywki stanowią specjalne umiejętności, udostępniane przez tzw. duszki sushi, które możemy zabierać ze sobą do walki.

Poza stanowiącymi główną część zabawy, zręcznościowo-logicznymi pojedynkami, gra oferuje także eksplorację trójwymiarowego świata (nasza postać jest w nim jednak jedynie dwuwymiarowym sprite’em) – ten element jest co prawda zrealizowany w mało skomplikowany sposób, jednak umożliwia nam zdobywanie przedmiotów oraz rozmawianie z postaciami. Produkcja Nintendo daje też graczom możliwość określenia płci swojego bohatera.

Tryby gry

W Shusi Striker: Way of Sushido na 3DS i Switch możemy bawić się samotnie (grając w przygotowaną przez twórców kampanię dla pojedynczego gracza), albo w towarzystwie – w ramach lokalnego i internetowego trybu wieloosobowego.

Kwestie techniczne

Shusi Striker: Way of Sushido posiada prostą oprawę graficzną. W większości jest ona dwuwymiarowa, posiada jednak także pewne elementy 3D (np. środowisko gry w trybie eksploracji). Styl artystyczny nawiązuje do popularnych japońskich komiksów – mangi. W grze znajdziemy również wykonane w podobnej stylistyce, animowane wstawki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Sushi Striker: The Way of Sushido

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
3DS
Switch