Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneSwitch
Okładka Boost Beast (Switch)

Boost Beast Switch

Okraszona kreskówkową grafiką produkcja z gatunku match-3 powstała we współpracy studia Arzest z firmą Arc System Works.

Logiczne | turowe | zombie | połącz trzy elementy | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Boost Beast (Switch)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

20lipca2017

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Boost Beast jest produkcją typu match-3, opracowaną przez studio Arzest we współpracy z firmą Arc System Works. Tytuł powstał z myślą o platformie Switch.

Fabuła

Boost Beast przenosi gracza do alternatywnej rzeczywistości, w której w wyniku uderzenia w Ziemię tajemniczego meteorytu wszyscy ludzie zostali zamienieni w krwiożercze zombie. Rozpętanemu w ten sposób kryzysowi mogą stawić czoła wyłącznie waleczne zwierzęta, na których czele stanął nieustraszony pies Alec.

Mechanika

Filarem rozgrywki w Boost Beast na platformie Switch są starcia z hordami nieumarłych, toczone w trybie turowym na dwustu czterech arenach. Zgodnie ze schematem wypracowanym na potrzeby gatunku, właściwa akcja toczy się nie na polu bitwy, a na umieszczonej poniżej, dwuwymiarowej planszy podzielonej na kwadratowe pola wypełnione kolorowymi elementami – połączenie co najmniej trzech obiektów tej samej barwy owocuje przywołaniem na plac boju jednego z kilku zwierzaków zróżnicowanych nie tylko pod kątem wyglądu, ale i umiejętności bojowych.

Oprócz psów, czyli Aleca i Jake'a, na arenie pojawiają się koty (Sam i Duke), świńka Porky, króliczyca Carrie i niedźwiedź Max; od czasu do czasu można także skorzystać z pomocy Madame Shuffle (mieszającej składniki obecne na planszy) i trzech Bombowych Braci umieszczających na planszy ładunki wybuchowe, udostępniane po połączeniu czterech lub więcej bloków o tym samym kolorze; podczas gdy Big Bomb niszczy wszystkie klocki obecne dookoła, Cross Bomb oczyszcza pola na górze i po bokach, z kolei Color Bomb eliminuje wszystkie obiekty o określonej barwie.

Różnorodni są także sami przeciwnicy – oprócz najsłabszych, szeregowych zombie i ich kolorowych pobratymców odpornych na ataki herosów o tej samej barwie, musimy stawiać czoła silniejszym adwersarzom, wśród których najpotężniejsi pełnią rolę bossów. Pokonanie tych ostatnich wiąże się z koniecznością rozpoznania ich słabych punktów i dostosowania do nich taktyki działania. Pewne utrudnienie stanowią też obecne na planszy przeszkody – skały pozostają na niej obecne dopóki nie uda nam się oczyścić pól znajdujących się w pobliżu; bagno w każdej turze przyzywa na pole bitwy kolejnego adwersarza; klatki skutecznie unieruchamiają naszych podopiecznych; natomiast śmierć zmienia zwierzaki w żywe trupy.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa oprawa graficzna Boost Beast prezentuje się przyjemnie dla oka, głównie dzięki kreskówkowej stylistyce i bogatej kolorystyce. Jej dopełnieniem jest wpadający w ucho, specjalnie skomponowany soundtrack towarzyszący zabawie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Boost Beast

Wymagania wiekowe Boost Beast

odpowiednia dla każdego wieku