Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2017, 11:25

autor: Adrian Werner

Project I.G.I. 3 w produkcji?

Wygląda na to, że szykuje się powrót serii taktycznych strzelanek Project I.G.I. Założone przez twórców pierwszej części studio Artplant nabyło bowiem prawa do marki od firmy Square Enix, pozwalające im opracować nową odsłonę cyklu.

Ostatnie lata to okres powrotów popularnych przed laty marek. Teraz wiele wskazuje na to, że do listy tych comebacków wkrótce dopiszemy nową odsłonę serii taktycznych strzelanek Project I.G.I.

Powrót serii wydaje się tylko kwestią czasu. - Project I.G.I. 3 w produkcji? - wiadomość - 2017-01-05
Powrót serii wydaje się tylko kwestią czasu.

Okazało się, że właściciel marki, czyli firma Square Enix, sprzedał prawa do niej studiu Artplant. Ten norweski deweloper znany jest głównie z Battlestar Galactica Online, ale zespół założyły osoby, które odegrały kluczowe role przy produkcji Project I.G.I.

Artplant nie jest jeszcze gotowe oficjalnie ogłosić swoich planów, ale prawie na pewno zespół ma zamiar opracować trzecią część cyklu. Autorzy poinformowali bowiem, że zakup praw jest punktem zwrotnym w historii studia, które zamiast tworzyć projekty na zamówienie wydawców zajmie się teraz produkcją własnych tytułów. Ponadto umowa ze Square Enix nie obejmuje praw do dwóch poprzednich odsłon. W grę nie wchodzą zatem remastery.

Project I.G.I. - Project I.G.I. 3 w produkcji? - wiadomość - 2017-01-05
Project I.G.I.

Przypomnijmy, że na cykl składają się dwie gry. Serię zapoczątkowało w 2000 roku wydanie Project I.G.I., a trzy lata później otrzymaliśmy kontynuację zatytułowaną IGI 2: Covert Strike. Obie gry były taktycznymi strzelankami z widokiem pierwszoosobowym, w których wykonywaliśmy niebezpieczne misje jako brytyjski komandos David Jones.

Seria nigdy nie należała do najbardziej dopracowanych. Obie części ukazały się w słabym stanie technicznym i trapione były kiepską sztuczną inteligencją oraz licznymi błędami. Mimo to zdobyły spore grono oddanych fanów, którzy docenili wielkie mapy i dużą swobodę taktyczną, pozwalającą wykonywać misje na wiele różnych sposobów. IGI 2: Covert Strike wprowadziło do serii multiplayer i pomimo faktu, że oficjalne serwery zamknięto wiele lat temu, najbardziej oddani miłośnicy marki wciąż utrzymują kilka własnych.

Przypomnijmy na koniec, że Square Enix posiadało prawa do serii za sprawą wykupienia firmy Eidos w 2009 roku.

  1. Oficjalna strona studia Artplant