Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2017, 12:00

autor: Arantasar

Injustice 2 i Mass Effect: Andromeda zadebiutują w ostatnim tygodniu marca? [news zaktualizowany]

Na stronie programu lojalnościowego konsoli Xbox pojawiły się daty premiery gier Injustice 2 i Mass Effect: Andromeda. Druga odsłona serii bijatyk osadzonych w uniwersum DC Comics miałaby ukazać się 28 marca. Z kolei kontynuacja cyklu Mass Effect ma trafić do sklepów 31 marca. [Aktualizacja: dementi ze strony studia NetherRealm]

Aktualizacja: Szef NetherRealm Studios Ed Boon poinformował, że Injustice 2 wbrew pogłoskom nie ukaże się 28 marca.

Użytkownik forum NeoGAF o pseudonimie Chindogg dotarł do informacji na stronie programu lojalnościowego konsoli Xbox, z których wynika, że gry Injustice 2 i Mass Effect: Andromeda będą miały swoją światową premierę w ostatnim tygodniu marca.

Według nieoficjalnych informacji gra Injustice 2 ukaże się 28 marca. - Injustice 2 i Mass Effect: Andromeda zadebiutują w ostatnim tygodniu marca? [news zaktualizowany] - wiadomość - 2017-01-04
Według nieoficjalnych informacji gra Injustice 2 ukaże się 28 marca.
Injustice 2 w skrócie:
  • gatunek: bijatyka osadzona w uniwersum DC Comics
  • deweloper: NetherRealm Studios
  • wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment
  • platformy docelowe: Xbox One, PlayStation 4

Gra Injustice 2 miałaby trafić na rynek 28 marca. W tym przypadku jest to dosyć zaskakujące, gdyż jak zauważa część społeczności, deweloperzy są jeszcze w trakcie ujawniania bohaterów, którzy wystąpią w najnowszej odsłonie. Jeśli zatem plan wydawniczy uwzględnia marcową premierę, to tempo publikacji kolejnych materiałów powinno znacząco wzrosnąć. Z drugiej strony, poprzednie produkcje studia NetherRealm trafiały na rynek właśnie w okresie wiosennym, więc domniemana data premiery może okazać się właściwa, a przynajmniej dość bliska prawdzie.

Injustice 2 to kontynuacja wydanej w 2013 roku bijatyki Injustice: Gods Among Us. Gra osadzona jest w alternatywnym uniwersum wydawnictwa DC Comics. Punktem wyjścia opowiedzianej historii jest zdetonowanie przez Jokera w centrum Metropolis bomby atomowej. W wyniku splotu nieszczęśliwych wypadków podczas kataklizmu ginie także ukochana Supermana – Lois Lane. Aby nigdy nie dopuścić do podobnej tragedii, człowiek ze stali postanawia zaprowadzić na świecie autorytarny porządek, obwołując się zarządcą Ziemi. Batman – przeciwny niedemokratycznym rządom – postanawia obalić dyktatora i wraz z grupą innych bohaterów organizuje ruch oporu. Tym samym w uniwersum wybucha walka między zjednoczonymi dotąd herosami. Pomysł okazał się na tyle chwytliwy, że wydawnictwo DC Comics zdecydowało się na uruchomienie kilku serii komiksów osadzonych w świecie Injustice. Nawiązania do przedstawionych w nim wydarzeń znajdziemy także w filmie Zacka Snydera – Batman v Superman: Dawn of Justice. Za produkcję gry odpowiada studio NetherRealm, znane przede wszystkim z kultowej serii Mortal Kombat.

Mass Effect: Andromeda w skrócie:
  • gatunek: RPG akcji
  • deweloper: BioWare
  • wydawca: Electronic Arts
  • platformy docelowe: PC, Xbox One, PlayStation 4

Z kolei gra Mass Effect: Andromeda miałaby zadebiutować 31 marca. W tym wypadku nie jest to zaskoczenie, gdyż już od dłuższego czasu wiemy, że produkcja trafi na rynek właśnie w tym miesiącu. Jest to zatem najpóźniejszy możliwy termin. Z drugiej strony część sklepów jako datę premiery nowej odsłony serii Mass Effect podaje 21 marca, a więc ponad tydzień wcześniej. Warto przypomnieć, że jutro podczas konferencji firmy Nvidia na targach CES powinniśmy zobaczyć nowy gameplay z rozgrywki. Być może przy tej okazji poznamy także oficjalną datę wydania.

Mass Effect: Andromeda to czwarta pełnoprawna odsłona bestsellerowej serii RPG-ów akcji, osadzonych w realiach science fiction. Gra opowiada historię pionierskiej wyprawy w głąb galaktyki Andromedy i z uwagi na dystans czasowy i przestrzenny nie jest powiązana z wcześniejszą trylogią. Tym razem wcielamy się w członka rodziny Rydersów, pełniącego funkcję Pioniera – osoby wyznaczonej do odkrywania nieznanych obszarów kosmosu. W związku z tym produkcja jest w dużej mierze nastawiona na eksplorację, a konstrukcja świata zachęca do zbaczania z oczywistych szlaków. Już w tym momencie studio BioWare planuje kolejne części cyklu.