Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2016, 10:38

autor: Adrian Werner

Mass Effect: Andromeda - 4 stycznia zobaczymy nowy gameplay

Studio BioWare poinformowało, że 4 stycznia pokazane zostaną nowe fragmenty rozgrywki z Mass Effect: Andromeda. Pokaz gry odbędzie się podczas konferencji firmy Nvidia na targach CES, co oznacza, że zobaczymy wreszcie w akcji pecetową wersję projektu.

Na początku grudnia, podczas gali The Game Awards 2016, mieliśmy okazję obejrzeć kilkuminutowy fragment rozgrywki z Mass Effect: Andromeda. Teraz dowiedzieliśmy się, że w przyszłym tygodniu otrzymamy nowe materiały video z tego projektu.

MASS EFFECT: ANDROMEDA W SKRÓCIE:

  1. Deweloper: BioWare
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Premiera: marzec 2017 r.
  4. Platformy: PC, PS4, XONE.

Informacje te pochodzą z oficjalnego konta Twitter marki Mass Effect. Ogłoszono na nim, że gra zostanie zaprezentowana na konferencji firmy Nvidia, która odbędzie się 4 stycznia podczas targów CES. Oznacza to, że wreszcie zobaczymy w akcji pecetową wersję projektu.

Przypomnijmy, że Mass Effect: Andromeda zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na razie nie podano konkretnej daty premiery. Będąca wydawcą gry firma Electronic Arts ograniczyła się do stwierdzenia, że produkcja trafi do sprzedaży w marcu przyszłego roku. Część sklepów jako termin debiutu podaje 21 marca.

Mass Effect: Andromeda - 4 stycznia zobaczymy nowy gameplay - ilustracja #2

Mass Effect: Andromeda ma zaoferować historię z wyraźnym finałem, ale twórcy nie ukrywają, że mają w planach kontynuacje. Dlatego po przejściu kampanii warto będzie zachować zapisany stan gry, co tak jak w poprzedniej trylogii, pozwoli nam przenieść decyzje fabularne do kolejnej odsłony serii.

Warto na koniec wspomnieć, że marka rozwijana będzie również w innych mediach. Kilka tygodni temu wydawnictwo Titan Books zapowiedziało nową trylogię powieści osadzoną w uniwersum serii. Pierwsza z nich, którą wspólnie napisali Jason M. Hough oraz K.C. Alexander, otrzyma tytuł Mass Effect: Nexus Uprising i ukaże się 28 marca. Latem dostaniemy Mass Effect: Annihilation autorstwa Catherynne M. Valente, a jesienią na półki księgarni trafi Mass Effect: Initiation od N.K. Jemesin.

Na razie nie podano szczegółów fabuł tych powieści. Nie wiemy również, czy któryś z rodzimych wydawców podejmie się ich przetłumaczenia. W przypadku wcześniejszych książek z serii otrzymaliśmy polskie wersje pierwszych dwóch, czyli Mass Effect: Objawienie (nakładem firmy ISA) oraz Mass Effect: Odwet (Fabryka Słów). Ominęła nas za to trzecia, czyli Mass Effect: Deception.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Mass Effect: Andromeda – kompendium wiedzy