Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2016, 14:40

Wieści ze świata (gry VR Ubisoftu, Xbox One / HDR, The Game Awards 2016) 29/11/2016

Dziś piszemy o funkcji cross-platform dla różnych gogli w grach VR firmy Ubisoft, liście ujawnionych dotąd gier wspierających HDR na konsoli Xbox One S oraz o pokazach gier Prey i The Legend of Zelda: Breath of the Wild podczas gali The Game Awards 2016. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Funkcja cross-platform dla różnych gogli w grach VR od Ubisoftu

Ubisoft poinformował, że jego gry VR będą oferowały w trybach multiplayer funkcję cross-platform dla posiadaczy różnych platform sprzętowych i różnych gogli wirtualnej rzeczywistości – Oculus Rift, HTC Vive i PlayStation VR. Wspólną zabawą wieloosobową można cieszyć się od dziś w wydanym kilka tygodni temu Eagle Flight, ponadto ta sama funkcja będzie dostępna od momentu debiutu w grach Werewolves Within (premiera 6 grudnia) i Star Trek: Bridge Crew (marzec 2017).

Lista gier obsługujących HDR na Xboksie One S

Zainspirowani twitterowym postem Aarona Greenberga z Microsoftu, redaktorzy serwisu GameSpot przygotowali listę gier obsługujących technologię HDR na konsoli Xbox One S. Znalazły się na niej zarówno tytuły już oferujące takie wsparcie, jak i te, które dopiero je otrzymają. Wykaz nie jest zbyt obszerny, ale Greenberg obiecuje, że trwają prace nad obsłużeniem HDR w znacznie większej liczbie pozycji.

 • Battlefield 1 (w przygotowaniu)
 • Deus Ex: Mankind Divided
 • Final Fantasy XV (w przygotowaniu)
 • Forza Horizon 3
 • Gears of War 4
 • Hitman
 • NBA 2K17
 • Pure Chess Ultra
 • Recore (w przygotowaniu)
 • Resident Evil VII: Biohazard (w przygotowaniu)
 • World of Tanks

Prey i The Legend of Zelda: Breath of the Wild na TGA 2016

Geoff Keighley zapowiedział w imieniu firm Nintendo i Bethesda Softworks, że podczas The Game Awards 2016 zobaczymy nowe materiały z gier Prey (gameplay) i The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Przypomnijmy, że gala odbędzie się w nocy z czwartku na piątek (1 na 2 grudnia) – transmisja na żywo rozpocznie się o godz. 3:00.

Wieści ze świata (gry VR Ubisoftu, Xbox One / HDR, The Game Awards 2016) 29/11/2016 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej