Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Tavern Keeper (PC)
OkładkaTavern Keeper (PC)

Tavern Keeper PC

Strategia ekonomiczna studia Greenheart Games (twórców Game Dev Tycoon), w której zadaniem gracza jest zarządzanie karczmą zlokalizowaną w krainie fantasy.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tavern Keeper Premiera PC

2023

producent: Greenheart Games wydawca: Greenheart Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Tavern Keeper to wydana na PC strategia ekonomiczna. Produkcję opracowało znane z Game Dev Tycoon studio Greenheart Games.

Fabuła

Gra osadzona jest w klasycznej krainie fantasy, pełnej magii i potworów. My wcielamy się we właściciela karczmy – takiej samej, jaką tysiące razy odwiedzaliśmy w grach RPG. Jak na strategię ekonomiczną przystało, Tavern Keeper nie oferuje rozbudowanej warstwy fabularnej, więc naszą głowę zaprząta jedynie zarządzanie biznesem.

Mechanika

Wydane na PC Tavern Keeper to klasycznie zrealizowana strategia ekonomiczna z rozgrywką toczoną w czasie rzeczywistym. Zabawę zaczynamy od skromnej karczmy w biednym rejonie królestwa. Naszym zadaniem jest rozwinięcie tego biznesu poprzez dobudowywanie nowych pomieszczeń, kontakty z dostawcami, dbanie o czystość przybytku i zadowolenie gości oraz przygotowywanie potraw i trunków. Do tego wszystkiego dochodzi także sprawne zarządzanie stroną finansową, wymagające odpowiedniego zbilansowania przychodów z wydatkami.

Kluczową rolę odgrywają postacie. Z jednej strony musimy zatrudniać kompetentnych pracowników i organizować im pracę w maksymalnie efektywny sposób, z drugiej strony zaś dbać o ich szczęście, gdyż smutne kelnerki nie zachęcą klientów do sutych napiwków, a kucharze z depresją nie ugotują smacznych dań. Jeszcze większą różnorodność znajdziemy po stronie klientów, mających unikalne cechy, preferencje i osobowości.

Gdy już uda nam się rozwinąć karczmę do odpowiedniego poziomu, zostajemy przeniesieni do innego lokalu, oferującego większe możliwości zarobkowe, ale jednocześnie przyciągającego klientelę o odmiennych i z reguły znacznie wyższych wymaganiach. Cały czas musimy zdobywać nowe przepisy i receptury, pozwalające na ulepszanie menu. Zabawę urozmaicają liczne losowe zdarzenia, najczęściej sprowadzające nam na głowę spore kłopoty.

Kwestie techniczne

Tavern Keeper oferuje w pełni trójwymiarową oprawę graficzną wykonaną w kreskówkowej stylistyce, pełnej jasnych kolorów, prostych kształtów i karykaturalnych postaci.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.1 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tavern Keeper: 12+