Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2016, 14:38

Zapowiedziano Tavern Keeper - grę o zarządzaniu gospodą fantasy od autorów Game Dev Tycoon

Autorzy Game Dev Tycoon pracują nad nową produkcją, zatytułowaną Tavern Keeper. Będzie to strategia ekonomiczna, w której wcielimy się we właściciela karczmy, wybudowanej w pełnej potworów i magii krainie fantasy.

Znane z ciepło przyjętego Game Dev Tycoon studio Greenheart Games zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim strategia ekonomiczna Tavern Keeper, w której podejmiemy się zarządzania karczmą zlokalizowaną w klasycznej krainie fantasy. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety.

Zapowiedziano Tavern Keeper - grę o zarządzaniu gospodą fantasy od autorów Game Dev Tycoon - ilustracja #1

Jak to w strategiach ekonomicznych bywa, zabawę zaczniemy od skromnej karczmy zbudowanej w biednych rejonach królestwa. Naszym zadaniem będzie rozwinięcie tego biznesu poprzez dobudowywanie nowych pomieszczeń, handel z dostawcami, dbanie o czystość przybytku i zadowolenie gości oraz przygotowywanie potraw i trunków. Do tego wszystkiego dojdzie także sprawne zarządzanie stroną finansową, wymagające odpowiedniego zbilansowania przychodów z wydatkami.

Kluczową rolę odegrają postacie. Z jednej strony będziemy musieli zatrudniać kompetentnych pracowników, organizować im pracę w maksymalnie efektywny sposób oraz dbać o ich szczęście, gdyż smutne kelnerki nie zachęcą klientów do sutych napiwków, a kucharze z depresją nie ugotują smacznych dań. Jeszcze większą różnorodność znajdziemy po stronie klientów, mających unikalne cechy, preferencje i osobowości.

Zapowiedziano Tavern Keeper - grę o zarządzaniu gospodą fantasy od autorów Game Dev Tycoon - ilustracja #2

Gdy już uda nam się rozwinąć karczmę do odpowiedniego poziomu zostaniemy przeniesieni do innego przybytku, oferującego większe możliwości zarobkowe, ale jednocześnie mającego klientelę o odmiennych i z reguły znacznie wyższych wymaganiach. Cały czas będziemy także zdobywali nowe przepisy i receptury, pozwalające na ulepszanie menu. Zabawę urozmaicą liczne losowe zdarzenia, które najczęściej będą nam sprowadzały na głowę spore kłopoty.

Tavern Keeper to produkcja znacznie ambitniejsza niż Game Dev Tycoon. Twórcy pracują nad projektem już od dwóch lat i wciąż są daleko od jego ukończenia. Obecnie gra znajduje się w fazie alfa i autorzy spodziewają się, że premiera nastąpi dopiero w 2018 roku.

  1. Oficjalna strona gry

Zapowiedziano Tavern Keeper - grę o zarządzaniu gospodą fantasy od autorów Game Dev Tycoon - ilustracja #3

Zapowiedziano Tavern Keeper - grę o zarządzaniu gospodą fantasy od autorów Game Dev Tycoon - ilustracja #4