Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2016, 12:49

autor: Adrian Werner

Inside doczekało się pecetowego dema

Kilka dni temu studio PlayDead usunęło system Denuvo z pecetowego wydania platformówki Inside. Natomiast teraz zespół udostępnił jej wersję demonstracyjną.

Wydana kilka miesięcy temu platformówka Inside okazała się jedną z najciekawszych gier niezależnych tego roku. W przypadku wersji pecetowej część zainteresowanych graczy wstrzymywała się jednak z zakupem z powodu problematycznych zabezpieczeń antypirackich oraz braku możliwości wypróbowania produkcji przez wydaniem pieniędzy. Twórcy, czyli ludzie ze studia PlayDead, postanowili usunąć te przeszkody. W tym tygodniu opublikowali patcha usuwającego system Denuvo oraz udostępnili pozbawioną DRM-u wersję na GOG.com, a teraz wypuścili na PC grywalne demo.

Inside doczekało się pecetowego dema - ilustracja #1

Wersję demonstracyjną Inside można pobrać za pośrednictwem serwisu Steam. Demo „waży” około 1,2 GB i oferuje możliwość wypróbowania początkowych sekcji gry, w których nasza postać przedziera się przez ponury las.

Pojawienie się wersji demonstracyjnej to bardzo dobra wiadomość. Inside zostało bardzo ciepło przyjęte przez media branżowe (nasz redaktor wystawił grze ocenę 9.0/10) oraz większość graczy, ale pojawiają się także osoby uznające ten tytuł za spore rozczarowanie. Do tego jest to pozycja dosyć krótka – można ją przejść w kilka godzin. Dlatego umożliwienie sprawdzenia produkcji przez zakupem jest dobrym pomysłem.

Przypomnijmy, że Inside to drugi, po Limbo, projekt duńskiego studia PlayDead. Autorzy ponownie zaoferowali ponurą platformówkę z elementami logicznymi, w której kierujemy małym chłopcem podróżującym przez pełen niebezpieczeństw świat.

Gra została wyśmienicie wykonana, oferuje gęsty klimat i ciekawą fabułę – pomimo faktu, że jest pozbawiona dialogów. W recenzjach głównie krytykowana jest długość kampanii oraz niewielka ilość nowych pomysłów w stosunku do Limbo. Produkcja dostępna jest na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

  1. Recenzja gry Inside - twórcy Limbo pokazują piekło wojny?
  2. Oficjalna strona gry
  3. Pobierz demo ze Steam