Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2016, 12:49

autor: Adrian Werner

Inside doczekało się pecetowego dema

Kilka dni temu studio PlayDead usunęło system Denuvo z pecetowego wydania platformówki Inside. Natomiast teraz zespół udostępnił jej wersję demonstracyjną.

Wydana kilka miesięcy temu platformówka Inside okazała się jedną z najciekawszych gier niezależnych tego roku. W przypadku wersji pecetowej część zainteresowanych graczy wstrzymywała się jednak z zakupem z powodu problematycznych zabezpieczeń antypirackich oraz braku możliwości wypróbowania produkcji przez wydaniem pieniędzy. Twórcy, czyli ludzie ze studia PlayDead, postanowili usunąć te przeszkody. W tym tygodniu opublikowali patcha usuwającego system Denuvo oraz udostępnili pozbawioną DRM-u wersję na GOG.com, a teraz wypuścili na PC grywalne demo.

Inside doczekało się pecetowego dema - ilustracja #1

Wersję demonstracyjną Inside można pobrać za pośrednictwem serwisu Steam. Demo „waży” około 1,2 GB i oferuje możliwość wypróbowania początkowych sekcji gry, w których nasza postać przedziera się przez ponury las.

Pojawienie się wersji demonstracyjnej to bardzo dobra wiadomość. Inside zostało bardzo ciepło przyjęte przez media branżowe (nasz redaktor wystawił grze ocenę 9.0/10) oraz większość graczy, ale pojawiają się także osoby uznające ten tytuł za spore rozczarowanie. Do tego jest to pozycja dosyć krótka – można ją przejść w kilka godzin. Dlatego umożliwienie sprawdzenia produkcji przez zakupem jest dobrym pomysłem.

Przypomnijmy, że Inside to drugi, po Limbo, projekt duńskiego studia PlayDead. Autorzy ponownie zaoferowali ponurą platformówkę z elementami logicznymi, w której kierujemy małym chłopcem podróżującym przez pełen niebezpieczeństw świat.

Gra została wyśmienicie wykonana, oferuje gęsty klimat i ciekawą fabułę – pomimo faktu, że jest pozbawiona dialogów. W recenzjach głównie krytykowana jest długość kampanii oraz niewielka ilość nowych pomysłów w stosunku do Limbo. Produkcja dostępna jest na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

  1. Recenzja gry Inside - twórcy Limbo pokazują piekło wojny?
  2. Oficjalna strona gry
  3. Pobierz demo ze Steam
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.