Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Earth Defense Force 5 (PS4)

Earth Defense Force 5 PS4

Piąta pełnoprawna odsłona popularnej japońskiej serii trzecioosobowych strzelanin science fiction studia Sandlot. Fabuła Earth Defense Force 5 kontynuuje wątki znane z poprzednich części cyklu.

Akcji | TPP | science fiction | multiplayer | TPS | kooperacja | strzelanki

Sony PlayStation 4
Okładka Earth Defense Force 5 (PS4)

producent: Sandlot

wydawca: D3 Publisher

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

11grudnia201878dni

11grudnia2018

PSN

Earth Defense Force 5 to wydana na PS4 produkcja, która kontynuuje wątki z poprzednich części serii. Ziemia ponownie padła ofiarą inwazji obcych istot, którym gracze, jako członkowie tytułowej Earth Defense Force, muszą stawić czoła. Specjalną jednostkę militarną powołano do życia w celu obrony planety przed atakiem z kosmosu, co, jak pokazuje historia opowiadana na przestrzeni kolejnych gier, okazało się strzałem w dziesiątkę. Tytuł został zapowiedziany na targach Tokyo Game Show 2016.

Mechanika

Rozgrywka w Earth Defense Force 5 nie odbiega od schematu, do jakiego przyzwyczaiły nas wcześniejsze odsłony cyklu. Mamy zatem do czynienia z dynamiczną strzelaniną, w której akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby. Filar zabawy stanowi eliminacja przeciwników przy użyciu zróżnicowanego arsenału. W nasze ręce wpadają karabiny maszynowe i snajperskie, broń laserowa, a także ładunki wybuchowe i wyrzutnia rakiet. Dostęp do poszczególnych rodzajów oręża determinuje jednak wybrana przez nas klasa postaci — te urozmaicono pod kątem specjalizacji, ekwipunku oraz możliwości dostępnych na placu boju. Warto nadmienić, że w walkach biorą udział również wojskowe pojazdy, na czele z czołgami, śmigłowcami, czy też bardziej finezyjnymi mechami.

Nasz cel stanowią przede wszystkim przerośnięte insekty: szerszenie, pająki, a także mrówki. Na naszej drodze często stają jednak inni oponenci, w tym dobrze uzbrojone płazy. Klucz do sukcesu stanowi opracowanie unikalnej taktyki, a punkty, otrzymane w zamian za eksterminację sił wroga, możemy spożytkować na rozmaite bonusy, takie jak choćby możliwość przyzwania posiłków.

Tryby gry

Podobnie jak miało to miejsce wcześniej, do naszej dyspozycji oddano zarówno podzieloną na misje kampanię fabularną, jak i warianty rozgrywki stworzone z myślą o wieloosobowej rozgrywce.

Kwestie techniczne

Earth Defense Force 5 na PS4 działa w oparciu o technologię stworzoną na potrzeby poprzednich odsłon cyklu. Powiew świeżości zapewnia jednak zmodernizowana oprawa graficzna, a także większa liczba przeciwników widocznych na ekranie. Dopełnienie całości stanowi skomponowana na potrzeby gry muzyka, przywodząca na myśl utwory znane z horrorów klasy B.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Earth Defense Force 5

odpowiednia dla każdego wieku