Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchPS4
Okładka Earth Defense Force 4.1: The Shadow of New Despair (PC)
OkładkaEarth Defense Force 4.1: The Shadow of New Despair (PC)

Earth Defense Force 4.1: The Shadow of New Despair

Odświeżona wersja dynamicznej gry akcji Earth Defense Force 2025. W Earth Defense Force 4.1: The Shadow of New Despair stajemy w obronie naszej planety przed przybyszami z kosmosu.

Akcji | TPP | science fiction | TPS | kooperacja | strzelanki | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Earth Defense Force 4.1: The Shadow of New Despair Premiera

2kwi2015

PS4

19lip2016

PC

22gru2022

Switch

producent: Sandlot wydawca: D3 Publisher Strona oficjalna

Gry podobne do Earth Defense Force 4.1: The Shadow of New Despair

Doom 3

Gears of War

Borderlands: The Pre-Sequel!

Earth Defense Force 4.1: The Shadow of New Despair na PC i PS4 stanowi reedycję gry Earth Defense Force 2025, znanej w Japonii pod tytułem Earth Defense Force 4. Mamy do czynienia z dynamiczną produkcją akcji, zatem rozgrywka koncentruje się na eliminacji hord potworów atakujących Ziemię.

Fabuła

Podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu, gracz wciela się w rolę członka tytułowej organizacji Earth Defense Force. To międzynarodowa jednostka militarna, powołana do życia w celu obrony Ziemi w przypadku inwazji przybyszów z innej planety. Dramatyczne wydarzenia z roku 2017, kiedy to świat został najechany przez istoty przypominające gigantyczne insekty, udowodniły zasadność tego przedsięwzięcia. Akcja Earth Defense Force 4.1: The Shadow of New Despair rozgrywa się w 2025 roku, kiedy to Ziemia po raz kolejny zostaje zaatakowana przez obcych najeźdźców. Zjednoczonym pod wspólną egidą państwom nie pozostaje więc nic innego, jak ponownie wysłać do boju oddziały elitarnych żołnierzy.

Mechanika

Trzon rozgrywki w Earth Defense Force 2025 na PC i PS4 w dużej mierze opiera się na mechanice opracowanej na potrzeby poprzednich części serii. Gracz, wcielający się w rolę żołnierza tytułowej Earth Defense Force, otrzymuje do wyboru kilka klas postaci, które różnią się między sobą specjalizacjami i możliwościami dostępnymi na placu boju. Do naszej dyspozycji oddano zarówno uniwersalnego żołnierza piechoty, jak i specjalistkę od ataków z powietrza (zaopatrzoną w plecak odrzutowy), czy też eksperta od broni ciężkiej, który doskonale radzi sobie z używaniem dwóch karabinów jednocześnie. Niezależnie od wybranej klasy, w starciach z przeciwnikami wykorzystać możemy rozbudowany arsenał: karabin maszynowy czy snajperski, broń laserową oraz przydatne do eliminacji grup oponentów granaty i wyrzutnię rakiet. Wybrana przez nas klasa determinuje jednak liczbę broni, jaką możemy zabrać na konkretną misję. Pomimo że w trakcie rozgrywki nie możemy przejąć bezpośredniej kontroli nad pojazdami, w walkach biorą udział czołgi, helikoptery, czy też bardziej finezyjne mechy.

Sednem gry jest walka z najeźdźcami z obcej planety. W Earth Defense Force 2025 na platformie PC i PS4 bierzemy udział w starciach nie tylko z potworami przypominającymi przerośnięte insekty, takie jak mrówki, szerszenie, czy pająki; na naszej drodze często stają smoki oraz opancerzone wehikuły. W zamian za zabijanie przeciwników otrzymujemy punkty, zaś te możemy zamienić na rozmaite bonusy. Przykładowo, wybrawszy odpowiednią specjalizację przed rozpoczęciem zabawy, gwarantujemy sobie możliwość przyzwania na plac boju jednego z wyżej wymienionych pojazdów.

Tryby gry

W grze pojawiają się zarówno warianty rozgrywki dla pojedynczego gracza, jak i komponenty przeznaczone do zabawy sieciowej – na ukończenie czeka 89 misji fabularnych dla samotników oraz 98 zadań stworzonych na potrzeby kooperacji za pośrednictwem Internetu.

Kwestie techniczne

Earth Defense Force 4.1: The Shadow of New Despair na PC i PS4 to odświeżona wersja gry Earth Defense Force 2025, która pojawiła się na konsolach siódmej generacji. Twórcy nie tylko udoskonalili oprawę graficzną, lecz zaimplementowali również szereg usprawnień. Dotyczy to między innymi nowych rodzajów broni, zdolności bohaterów, a także zwiększenia liczby postaci niezależnych towarzyszących nam w walce. Ulepszone zostało także sterowanie – wyboru broni dokonujemy poprzez kołowe menu. Ponadto, w zależności od wybranego przez nas poziomu trudności, w starciach mogą brać udział dodatkowi przeciwnicy, a w trybie współpracy otrzymujemy możliwość oznaczania konkretnego obiektu w celu zwrócenia na niego uwagi pozostałych graczy.

Ostatnia modyfikacja 22 grudnia 2022

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Earth Defense Force 4.1: The Shadow of New Despair

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Earth Defense Force 4.1: The Shadow of New Despair Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2100 3.1GHz
 • 4GB RAM
 • karta grafiki AMD Radeon HD 7870 / Nvidia GeForce GTX 660 lub lepsza
 • 8GB na HDD
 • Windows 7/8.1/10 (64-bitowy)
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-2400K
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki AMD Radeon HD 7970 / Nvidia GeForce GTX 760 lub lepsza
 • 8GB na HDD
 • Windows 7/8.1/10 (64-bitowy)
PC
PS4
Switch