Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4
Okładka Eagle Flight (PC)

Eagle Flight

Opracowana przez wewnętrzne studio firmy Ubisoft pierwszoosobowa gra zręcznościowa, zaprojektowana do współpracy z zestawami rzeczywistości wirtualnej. Zgodnie z tytułem gry, pozwala ona wcielić się w rolę orła i zakosztować swobody latania.

Zręcznościowe | FPP | zwierzęta | Oculus Rift | PlayStation VR | eksploracyjne | rzeczywistość wirtualna

Okładka Eagle Flight (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

data premiery gry:

18paź2016

PC

8lis2016

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Eagle Flight to wydana na platformę PS4 i PC zręcznościówka, koncentrująca się na odtworzeniu orlich lotów. Grę opracowało wewnętrzne studio firmy Ubisoft i zaprojektowana ona została wyłącznie z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Bez odpowiednich okularów VR zabawa nie jest możliwa.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, wydane na platformę PS4 i PC Eagle Flight pozwala na wcielenie się w orła i zakosztowanie swobody latania. Akcja toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości na terenie Paryża. Z jakiegoś tajemniczego powodu miasto to zostało kompletnie porzucone przez ludzi pięćdziesiąt lat przed rozpoczęciem wydarzeń z gry. Podczas zabawy naszym zadaniem jest nie tylko przetrwanie, ale również odkrycie, co tak naprawdę stało się w metropolii.

Mechanika

W Eagle Flight akcję obserwujemy z oczu kierowanego przez nas ptaka i mamy możliwość wykonywania szeregu różnorodnych akrobacji. Rozgrywka nie koncentruje się tylko na eksploracji i pojawiają się również konkretne zadania do wykonania, a na mapach nie brakuje przeciwników, z którymi musimy toczyć podniebne potyczki. Podczas przygód nie jesteśmy sami i nasi towarzysze zostawiają za sobą w powietrzu cienkie kolorowe smugi, które ułatwiają nawigację i odnajdywanie innych orłów.

Eagle Flight oferuje obszerną kampanię dla pojedynczego gracza, jak i możliwość wcięcia udziału w rozgrywkach wieloosobowych. W przypadku multiplayera jednocześnie może bawić się maksymalnie sześć osób w dwóch różnych trybach.

Warto dodać, że autorzy opracowali ciekawy system sterowania oparty głównie na ruchach głową, który mocno ogranicza możliwości wystąpienia mdłości podczas zabawy, co jest stosunkowo częstym problemem gier korzystających z wirtualnej rzeczywistości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-6  

Ocena czytelników: 0,7 / 10 na podstawie 120 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Eagle Flight

Klasyfikacja PEGI Eagle Flight

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (gry VR Ubisoftu, Xbox One / HDR, The Game Awards 2016) 29/11/2016
Wieści ze świata (gry VR Ubisoftu, Xbox One / HDR, The Game Awards 2016) 29/11/2016

wiadomość29 listopada 2016

Dziś piszemy o funkcji cross-platform dla różnych gogli w grach VR firmy Ubisoft, liście ujawnionych dotąd gier wspierających HDR na konsoli Xbox One S oraz o pokazach gier Prey i The Legend of Zelda: Breath of the Wild podczas gali The Game Awards 2016. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Eagle Flight nową grą VR od firmy Ubisoft
Eagle Flight nową grą VR od firmy Ubisoft

wiadomość6 grudnia 2015

Studio Ubisoft zapowiedziało Eagle Flight, czyli zręcznościówkę zaprojektowaną z myślą o wirtualnej rzeczywistości, w której pokierujemy orłem eksplorującym porzucony przez ludzi Paryż. Projekt wygląda jak rozwinięcie pomysłow z sekwencji sennych obecnych w Assassin's Creed III.

PC
PS4