Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2015, 15:22

Eagle Flight nową grą VR od firmy Ubisoft

Studio Ubisoft zapowiedziało Eagle Flight, czyli zręcznościówkę zaprojektowaną z myślą o wirtualnej rzeczywistości, w której pokierujemy orłem eksplorującym porzucony przez ludzi Paryż. Projekt wygląda jak rozwinięcie pomysłow z sekwencji sennych obecnych w Assassin's Creed III.

Podczas imprezy PlayStation Experience ujawniono zatrzęsienie gier, które będą obsługiwały okulary PlayStation VR. Wśród zapowiedzianych podczas tej konferencji produkcji powstających z myślą o wirtualnej rzeczywistości znalazła się także zręcznościówka Eagle Flight, nad którą pracuje firma Ubisoft. Autorzy udostępnili pierwszy zwiastun projektu i poinformowali, że poza wersją na PlayStation 4 pracują także nad wydaniem pecetowym, które będzie wspierać zarówno Oculus Rift, jak i HTC Vive oraz inne urządzenia kompatybilne ze SteamVR. Premiera gry ma nastąpić w przyszłym roku.

Zgodnie z tytułem, Eagle Flight pozwoli na wcielenie się w orła i zakosztowanie swobody latania. Akcja toczyć się będzie w bliżej nieokreślonej przyszłości, na terenie Paryża. Z jakiegoś nieujawnionego jeszcze powodu miasto to zostało kompletnie porzucone przez ludzi pięćdziesiąt lat przed rozpoczęciem wydarzeń z gry. Rozgrywka nie skoncentruje się tylko na eksploracji i zamiast tego pojawią się również konkretne zadania do wykonania, a na mapach nie zabraknie przeciwników.

Eagle Flight nową grą VR od firmy Ubisoft - ilustracja #1

W Eagle Flight akcję będziemy obserwowali z oczu kierowanego przez nas ptaka i otrzymamy możliwość wykonywania szeregu różnorodnych akrobacji. Nasi towarzysze ze stada będą zostawiali za sobą w powietrzu cienkie kolorowe smugi, które ułatwią nawigację i odnajdywanie innych orłów. Autorzy chwalą się, że udało im się opracować nowy system sterowania oparty na ruchach głową, który ma sprawić, że żaden gracz nie poczuje nigdy mdłości podczas zabawy. Obecnie wciąż jest to problem, z jakim boryka się wiele produkcji korzystających z wirtualnej rzeczywistości, zwłaszcza tych, w których tempo poruszania się jest duże, a gracz może błyskawicznie zmieniać kierunek ruchu, a do takich właśnie produkcji zaliczać się ma Eagle Flight.

Autorzy obiecują, że Eagle Flight zaoferuje obszerną kampanię dla pojedynczego gracza, jak i możliwość wcięcia udziału w rozgrywkach wieloosobowych. W przypadku multiplayera jednocześnie będzie mogło bawić się maksymalnie sześć osób w dwóch różnych trybach.

  1. Ubisoft – strona oficjalna
Eagle Flight nową grą VR od firmy Ubisoft - ilustracja #2

Oglądając pierwszy zwiastun Eagle Flight trudno nie przypomnieć sobie innej marki firmy Ubisoft, czyli serii Assassin’s Creed. Jej autorzy bardzo często wykorzystują bowiem ujęcia, w których kamera podąża za orłami, aby ukazać panoramy miast. W Assassin’s Creed III pojawiały nawet się całe sekwencje, w których podczas snów głównego bohatera musieliśmy pokierować tym dumnym ptakiem.