Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS3X360PS2WiiiOSWPNDSPSP
Okładka Need for Speed: Undercover (PC)

Need for Speed: Undercover

Po nieco bardziej realistycznym ProStreet, rozgrywającym się głównie na profesjonalnych, zamkniętych torach, popularna seria wyścigowa Need for Speed powraca na ulice miasta w swej tradycyjnej, zręcznościowej odsłonie.

Wyścigi | samochodowe

Okładka Need for Speed: Undercover (PC)

data premiery gry:

18lis2008

PC PS2 X360 PS3 Wii PSP NDS

27kwi2009

iOS

15paź2010

WP

Need for Speed: Undercover to dwunasta odsłona serii gier wyścigowych od Electronic Arts. Produkcja przygotowana przez kanadyjski oddział firmy zrywa z ideą legalnych, torowych wyścigów, którymi uraczono klientów w ProStreet i przenosi fanów szybkiej jazdy z powrotem do podziemia. Opisywany produkt jest pierwszą z odsłon cyklu, która ukazała się nie tylko na komputerach osobistych i konsolach, ale również na telefonach komórkowych iPhone.

Zamiast wrzucać graczy od razu w wir zmagań o tytuł króla ulicznych wyścigów, deweloperzy położyli szczególny nacisk na fabułę, mającą za zadanie wprowadzić odbiorców w świat kierowców, którzy zmagając się w zawodach typu Bitwa na autostradzie lub Wyprzedzanie, codziennie balansują na granicy prawa. Historię w Undercover opowiedziano przy użyciu przerywników filmowych z udziałem prawdziwych aktorów. Wśród osób przewijających się na ekranie wystąpiła m.in. piosenkarka Christina Milian, która wcieliła się w postać pięknej Carmen.

Programiści z Vancouver zadbali też o dostarczenie graczom odpowiedniej liczby aut znanych marek, przeznaczonych do jazdy z zabójczą prędkością i podatnych na tuning – zarówno optyczny, jak i mechaniczny. Need for Speed: Undercover tradycyjnie oferuje również ulepszoną oprawę graficzną oraz bogatą ścieżkę dźwiękową, stworzoną przy udziale artystów z całego świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 12487 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 163 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Need for Speed: Undercover

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Need for Speed: Undercover

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 3 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
 • 5.5 GB HDD
 • Windows XP SP3/Vista SP1
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 8 MB
 • Network Adaptor
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 32 MB
Need for Speed: Undercover - recenzja gry
Need for Speed: Undercover - recenzja gry

Recenzja 25 listopada 2008, 10:42

Wyprzedzanie to zabawa na terenie całego miasta, w której chodzi o utrzymanie prowadzenia przez minutę. Haczyk jest taki, że prowadzący może jechać, gdzie mu się podoba, a ścigający, siedząc mu na ogonie, może nie zauważyć sprytnego manewru i przegapić skręt, w konsekwencji tracąc cenny czas. Moim zdaniem najbardziej udanym trybem jest Bitwa na autostradzie. Dynamiczny, ze zmodyfikowaną fizyką jazdy dostarcza równie dużych emocji jak kiedyś tryb Drag. Pośród ruchu na autostradzie dwaj kierowcy rywalizują o zwycięstwo, a to zostaje przyznane temu, który wyprzedzi rywala o 300 metrów. Autostradowa rywalizacja oznacza naprawdę szybką jazdę, podczas której trzeba wykazać się dużym refleksem i umiejętnościami, bo auta cywilne zachowują się rożnie, a jest ich naprawdę dużo.

PC
PS2
X360
PS3
Wii
PSP
NDS
iOS
WP