Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCXBOXPS2
Okładka RPM Tuning (PC)
OkładkaRPM Tuning (PC)

RPM Tuning

Top Gear RPM Tuning

RPM Tuning pozwala amatorom jazdy na wzięcie udziału w szeregu nocnych, nielegalnych wyścigów oraz na dowolne tuningowanie posiadanych samochodów.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RPM Tuning Premiera

23lip2004

PS2

17sty2005

PC

16lut2005

XBOX

producent: Babylon Software wydawca: Wanadoo wydawca PL: OniGames Strona oficjalna

RPM Tuning niskobudżetowa produkcja, która pozwala amatorom jazdy na wzięcie udziału w szeregu nielegalnych nocnych wyścigów oraz na dowolne tuningowanie posiadanych samochodów.

Ściganie umiejscowione zostało na ulicach Los Angeles (ponad pięćdziesiąt mil dobrze odwzorowanych tras), zaś jeśli chodzi o możliwości przerabiania naszego samochodu, to twórcy chwalą się, że w grze występuje 1.382.976 kombinacji ustawień wyglądu aut. Tuning mechaniczny to z kolei 221.184 możliwości (o ile posiadamy oczywiście dostęp do wszystkich części). Umiejętności kierowcy gracze sprawdzają w siedmiu rodzajach wyścigów (pościgi za rywalami, fachowe zmienianie biegów w zmaganiach na 1/4 mili czy sprinty). Twórcy nie zapomnieli o dostępie do podtlenku azotu - użycie nitro powoduje włączenie efektu Motion Blur (filtr) na ekranie. To wszystko spaja w całość dość interesujący wątek fabularny z cut-scenkami, którego ukończenie czyni z grających króla nocnych wyścigów.

Sama rozgrywka ma wybitnie zręcznościowy charakter, nie ma mowy o jej zbyt dużym skomplikowaniu. Na kolana nie powala również grafika opisywanego tytułu.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 1567 głosów czytelników.

RPM Tuning cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI RPM Tuning

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

RPM Tuning Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 700 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • kierownica
PC
PS2
XBOX