Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCXBOXPS2
Okładka RPM Tuning (PC)

RPM Tuning

Top Gear RPM Tuning

RPM Tuning pozwala amatorom jazdy na wzięcie udziału w szeregu nocnych, nielegalnych wyścigów oraz na dowolne tuningowanie posiadanych samochodów.

Wyścigi | samochodowe

RPM Tuning niskobudżetowa produkcja, która pozwala amatorom jazdy na wzięcie udziału w szeregu nielegalnych nocnych wyścigów oraz na dowolne tuningowanie posiadanych samochodów.

Ściganie umiejscowione zostało na ulicach Los Angeles (ponad pięćdziesiąt mil dobrze odwzorowanych tras), zaś jeśli chodzi o możliwości przerabiania naszego samochodu, to twórcy chwalą się, że w grze występuje 1.382.976 kombinacji ustawień wyglądu aut. Tuning mechaniczny to z kolei 221.184 możliwości (o ile posiadamy oczywiście dostęp do wszystkich części). Umiejętności kierowcy gracze sprawdzają w siedmiu rodzajach wyścigów (pościgi za rywalami, fachowe zmienianie biegów w zmaganiach na 1/4 mili czy sprinty). Twórcy nie zapomnieli o dostępie do podtlenku azotu - użycie nitro powoduje włączenie efektu Motion Blur (filtr) na ekranie. To wszystko spaja w całość dość interesujący wątek fabularny z cut-scenkami, którego ukończenie czyni z grających króla nocnych wyścigów.

Sama rozgrywka ma wybitnie zręcznościowy charakter, nie ma mowy o jej zbyt dużym skomplikowaniu. Na kolana nie powala również grafika opisywanego tytułu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 7,7 / 10 na podstawie 1546 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI RPM Tuning

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe RPM Tuning

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 700 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 32 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza), Windows 2000/XP

Microsoft Xbox

Wykorzystuje: kierownica

Patch do RPM Tuning udostępniony

wiadomość8 marca 2005

Ta informacja jest istotna szczególnie, dla osób, które niejednokrotnie zarówno w mailach do naszej redakcji, jak i w postach opublikowanych na Forum GRY-OnLine sygnalizowały problem z grą RPM Tuning.

Demo RPM Tuning na horyzoncie

wiadomość9 lutego 2005

Pozornie tajemniczy akronim RPM w świecie motoryzacji oznacza po prostu ilość obrotów silnika na minutę (Rotations Per Minute), więc nikogo nie powinno dziwić, że wirtualne wyścigi samochodowe francuskiej firmy Babylon Software nazwano RPM Tuning. Gra dostępna jest teraz dla posiadaczy Sony PlayStation 2, a wkrótce ma ujrzeć światło dzienne demo edycji PeCetowej.

PC
PS2
XBOX