Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2009, 10:10

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (17 lutego 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Black Mesa jeszcze w tym roku, Legendarne Pojazdy od czwartku w Burnout Paradise, przejęcie Eidos bardziej prawdopodobne, Tomb Raider: Underworld z systemem Trofeów i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Black Mesa jeszcze w tym roku, Legendarne Pojazdy od czwartku w Burnout Paradise, przejęcie Eidos bardziej prawdopodobne, Tomb Raider: Underworld z systemem Trofeów i inne. Zapraszamy do lektury.

Black Mesa

Black Mesa, długo oczekiwany mod do Half-Life 2, zostanie wydany najprędzej pod koniec 2009 roku, poinformowali jego twórcy za sprawą wywiadu dla bloga Screen Play. Dzięki modyfikacji uzyskamy możliwość zagrania w zrekonstruowanego Half-Life’a, tworzonego od podstaw w oparciu na silniku Source.

Watchmen: The End is Nigh

Watchmen: The End is Nigh, gra akcji bazująca na komiksach autorstwa Alana Moore’a, trafi do cyfrowej dystrybucji 4 (X360, PC) oraz 5 marca bieżącego roku (PS3). Poprzedzi tym samym o jeden dzień światową premierę filmu o tym samym tytule (w reżyserii Zacka Snydera). Z informacji ujawnionych przez wydawcę dzieła, firmę Warner Bros., wynika, że w produkcji z pewnością usłyszymy głosy dwóch aktorów grających w obrazie kinowym role Nite’a Owla oraz Rorschacha, a więc Patricka Wilsona oraz Jackiego Earle’a Haley’a. Deweloperem gry jest firma Deadline Games.

Codemasters

Brytyjska firma Codemasters wystartowała z kampanią reklamową na rzecz Przywrócenia Jasona, powiązaną z grą Rise of the Argonauts. W jej ramach ogłoszona została inicjatywa, której celem jest nazwanie jak największej liczby brytyjskich noworodków imieniem bohatera dzieła Liquid Entertainment i osiągnięcie przez nie wysokiego miejsca w corocznym rankingu męskich imion, publikowanym w grudniu. Rodzice, którzy zdecydują się na nadanie swemu dziecku wymaganego imienia, mają szansę wygrać całoroczny zapas gier Codemasters na wybraną przez siebie platformę.

Burnout Paradise

Już w najbliższy czwartek, 19 lutego, opublikowane zostanie kolejne DLC do Burnout Paradise w wersji na PlayStation 3 oraz Xbox 360. Z informacji podanych przez Criterion Games wynika, że chodzi tutaj o zestaw Legendary Cars. W jego skład wchodzą cztery pojazdy: DeLorean znany z Powrotu do przyszłości, Ecto-1 z Pogromców Duchów, General Lee z Diuków Hazardu oraz KITT z Nieustraszonego (w grze noszą oczywiście inne nazwy i posiadają kilka różnic). Zestaw będzie kosztować 800 punktów MS bądź 8 dolarów.

Conquest ! Medieval Realms

W marcu 2009 roku w serwisach cyfrowej dystrybucji opublikowana zostanie strategia turowa o tytule Conquest! Medieval Realms. Dzieło firm Illustrious Software oraz Slitherine Strategies zapewni rozgrywkę dla pojedynczego gracza, jak i miłośników batalii sieciowych (w tym wypadku dla maksymalnie ośmiu osób).

Eidos

Przejęcie brytyjskiego Eidos przez japoński Square Enix jest coraz bardziej prawdopodobne. Zgodę na transakcję wyraził bowiem jeden z największych akcjonariuszy wydawcy przygód Lary Croft, koncern Time Warner (posiada 20% udziałów).

Tomb Raider: Underworld

Już niedługo opublikowana zostanie łatka do Tomb Raider: Underworld, dzięki której posiadacze konsoli PlayStation 3 uzyskają dostęp do Trofeów.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

ShellShock 2: Ścieżki krwi

Fallout 3

Demigod

Star Wars: The Old Republic

Tekken 6

Tom Clancy's H.A.W.X.

We Ski & Snowboard

Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned

Brutal Legend

CID the Dummy PC

CID the Dummy PSP

Resistance: Retribution

Star Ocean: The Last Hope

Ready 2 Rumble Revolution

Still Life 2

Oniblade

MySims Party

Major League Baseball 2K9

NASCAR Kart Racing

Onechanbara: Bikini Samurai Squad

Grand Ages: Rome

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Ship Simulator 2010 Extremes

God of War III

Command & Conquer: Red Alert 3 - Powstanie

Wanted: Weapons of Fate

SuperCar Challenge

Resident Evil 5

World in Conflict: Soviet Assault

Empire: Total War

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry