Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2007, 12:35

autor: Przemysław Zamęcki

Plan wydawniczy firmy Codemasters na rok 2008

Firma Codemasters ujawniła listę tytułów, które powinny zadebiutować na rynku elektronicznej rozrywki w przyszłym roku. Jak się okazuje ponad połowa z nich tworzona jest w wewnętrznych studiach Mistrzów Kodu mieszczących się w Stanach Zjednoczonych - Spark Unlimited, inXile Entertainment i Liquid Entertainment.

Firma Codemasters zaprezentowała listę tytułów, które powinny zadebiutować na rynku elektronicznej rozrywki w przyszłym roku. Jak się okazuje ponad połowa z nich tworzona jest w wewnętrznych studiach Mistrzów Kodu mieszczących się w Stanach Zjednoczonych - Spark Unlimited, inXile Entertainment i Liquid Entertainment.

A oto, co czeka nas w roku 2008:

  • Turning Point: Fall of Liberty – gra z gatunku FPS bazująca na fabule „co by było gdyby” naziści zaatakowali Amerykę. Pomysł nie najnowszy i wykorzystany chociażby we Freedom Fighters. Tyle tylko, że w tym przypadku okupantami byli Sowieci. (Spark Unlimited, premiera przewidziana na pierwszy kwartał 2008)
  • Emergency Mayhem – kolorowy świat z kolorowymi samochodzikami oraz misje nie cierpiące zwłoki. A wszystko to w kreskówkowej konwencji. (Supersonic, drugi kwartał 2008)
  • Hei$t – klon Drivera i Grand Theft Auto przenoszący gracza do San Francisco w roku 1969. Napady na banki, rabunki, strzelaniny i pościgi. (inXile Entertainment, drugi kwartał 2008)
  • Race Driver: Grid – wyścigi samochodowe. Tym razem przede wszystkim po zamkniętych odcinkach ulic wielkich metropolii. (Codemasters Studios, drugi kwartał 2008)
  • Rise of the Argonauts – epicka historia o wyprawie Jazona i Argonautów po Złote Runo podlana sosem prostego erpega. (Liquid Entertainment, trzeci kwartał 2008)
  • Dragonology – interaktywna historia bazująca na opowieściach o smokach. (Kuju/SixbyNine, czwarty kwartał 2008)
  • Wizardology – gra podobna do powyższego tytułu, jednakże tym razem głównymi bohaterami są czarodzieje i wszechobecna magia. (Kuju/SixbyNine, czwarty kwartał 2008)
  • Operation Flashpoint 2: Dragon Rising – tytuł starający się jak najwierniej oddać realia globalnego konfliktu. (Codemasters Studios, nie podano żadnej daty)

W ciągu trzech najbliższych miesięcy lista powinna zostać uzupełniona o kolejne tytuły.

Przemysław Zamęcki

Przemysław Zamęcki

Grał we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonował. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - 1978-2021

więcej