Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka HEI$T (PC)
OkładkaHEI$T (PC)

HEI$T

HEIST

HEI$T to gra akcji, mogąca konkurować z pozycjami spod znaku Grand Theft Auto, The Godfather, Saints Row itp. Niniejszy produkt został przygotowany przez fachowców z inXile entertainment, dowodzonych przez Briana Fargo, który przyłożył rękę np. do Fallout, MDK i Redneck Rampage.

Akcji | TPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

HEI$T to gra akcji, mogąca konkurować z pozycjami spod znaku Grand Theft Auto, The Godfather, Saints Row itp. Niniejszy produkt został przygotowany przez fachowców z inXile entertainment, dowodzonych przez Briana Fargo, który przyłożył rękę np. do Fallout, MDK i Redneck Rampage. Aby zagwarantować graczom wysoką jakość audiowizualną, developerzy uczynili platformami docelowymi komputery osobiste klasy PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

Warstwa fabularna przenosi nas do roku 1969, a konkretnie do Stanów Zjednoczonych. Wówczas w tym ostatnim kraju doszło do wielu ważnych wydarzeń dla jego dziejów (m.in. zorganizowano pamiętny Festiwal Woodstock i wysłano pierwszą załogową misję na Księżyc), aczkolwiek my znajdujemy się nieco na uboczu w stosunku historycznych faktów. Wcielamy się w postać Johnny'ego Suttona, mającego przestępczość we krwi. Nasz bohater właśnie opuszcza niegościnne progi więzienia i postanawia odbudować swój rozbity wcześniej gang. Wszystko po to, aby urządzić wielki skok na mennicę w San Francisco.

Zanim jednakże docieramy do ostatecznego celu, musimy wykonać mnóstwo pomniejszych zadań. Zaliczają się do tego napady na banki, demolki w klubach ze striptizem, brawurowe ucieczki za kierownicą samochodu przed policją etc. W miarę rozwoju akcji otrzymujemy coraz lepszą broń i narzędzia, pozwalające na odnoszenie kolejnych sukcesów w gangsterskich misjach. Wszystko utrzymane jest w dźwiękowo-wizualnej stylistyce, nawiązującej do filmów akcji z lat sześćdziesiątych XX wieku (chociażby słynny Bullitt ze Steve'm McQueenem).

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3,8 / 10 na podstawie 477 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe HEI$T: 18+

PC
PS3
X360