Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2007, 11:10

Gra Baroque kolejną propozycją Atlusa

Amerykańskie przedstawicielstwo firmy Atlus poinformowało o zamiarach wydania w tym kraju gry zatytułowanej Baroque. Gra przeznaczona na konsolę Wii oraz PlayStation 2, a w sklepach powinna pojawić się w lutym przyszłego roku.

Amerykańskie przedstawicielstwo firmy Atlus poinformowało o zamiarach wydania w tym kraju gry zatytułowanej Baroque. Przeznaczona jest ona na konsolę Wii oraz PlayStation 2, a w sklepach powinna pojawić się w lutym przyszłego roku.

Baroque jest przedstawicielem gatunku actionRPG i opowiada o świecie niedalekiej przyszłości zrujnowanym przez kataklizm o nazwie Blaze. Do życia pobudzone zostały twory nazywane Meta-Istotami, zaś ludzkość pogrążyła się w marazmie i złudnych ideach. Podziemne korytarze, lochy, tajemnicza wieża i bohater poszukujący rozgrzeszenia, tak w skrócie można opisać fabułę gry.

Gra Baroque kolejną propozycją Atlusa - ilustracja #1

Tytuł ten powstaje studiu Sting i jest w zasadzie remakiem, bowiem jego pierwsza wersja pojawiła się w 1998 roku jeszcze na konsoli Sega Saturn. W chwili obecnej dostępna jest już oficjalna witryna internetowa na której oprócz zapoznania się z fabułą można również obejrzeć krótki zwiastun.