Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360
Okładka Viva Pinata: Trouble in Paradise (X360)
OkładkaViva Pinata: Trouble in Paradise (X360)

Viva Pinata: Trouble in Paradise X360

Viva Pinata to skierowana głównie do młodych odbiorców gra familijna, łącząca elementy wielu gatunków, w tym symulacji hodowlanej i zręcznościówki. Zadanie gracza polega na tworzeniu i pielęgnacji niezwykłego ogrodu, zamieszkałego przez różnokolorowe piniaty.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Viva Pinata: Trouble in Paradise Premiera X360

2września2008

pudełko PL

5września2008

producent: Rare wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: Microsoft sp. z o.o. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Viva Pinata: Trouble in Paradise

Tropico 4

Tropico 3

A-Train HX

Viva Pinata: Trouble in Paradise jest najnowszą odsłoną cyklu sympatycznych produkcji rozgrywających się na magicznej wyspie. Tytułowe pinaty to papierowe stworki, przypominające swym wyglądem i zwyczajami zwierzęta występujące w rzeczywistości.

Podobnie jak poprzednio naszym głównym zajęciem jest rozbudowywanie ogrodu tak, aby uczynić go jak najbardziej atrakcyjnym. Dzięki temu łatwiej nam zwabić, złapać, a następnie odpowiednio wytrenować pinaty. Zresztą w Trouble in Paradise ich ilość została powiększona o 32 rodzaje, czyli razem dostępnych jest już ponad 100. Również nasze możliwości dostosowywania ogrodu zostały zwiększone - możemy nie tylko pielęgnować rośliny, tworzyć jeziora i sadzawki, ale również wydzielać specjalne zaśnieżone lub piaszczyste tereny. Możemy też kupić urządzenia zmieniające pogodę, zabawki dla zwierzaków lub przyozdobić ogród tematycznymi dekoracjami (na przykład pirackimi lub kosmicznymi).

Jednak w Trouble in Paradise czeka nas jeszcze jedno zadanie do wykonania – musimy odtworzyć bazę danych z głównego komputera, która została zniszczona przez złego profesora Pestera i jego gang Ruffian. Wygląda na to, że szkodzenie jest zresztą jego domeną, gdyż w czasie gry stara się zniszczyć nasz ogród. Stara się też zablokować do niego drogę nowym stworkom, chociaż możemy próbować temu zapobiec. Także nie wszystkie pinaty są miłe i sympatyczne - niektóre z nich z uwielbieniem sieją zamęt w naszym azylu.

Rozgrywka podzielona została na pięć trybów, jednak twórcy główny nacisk położyli na kooperację oraz zabawę online. Gracze mogą za pośrednictwem jednej konsoli wspólnie tworzyć magiczny ogród. Przy tym wzajemna pomoc jest specjalnie nagradzana – otrzymujemy za nią magię, którą to można zużyć na przykład na modyfikowanie przedmiotów lub leczenie chorych pinat.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Viva Pinata: Trouble in Paradise cena w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI Viva Pinata: Trouble in Paradise

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Viva Pinata: Trouble in Paradise Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
  • Xbox Live Vision