Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2
Okładka Dragon Ball Z: Budokai 3 (PS2)

Dragon Ball Z: Budokai 3 PS2

Kolejna odsłona serii bijatyk stworzona przez studio Dimps Corporation w oparciu o licencję kultowej mangi autorstwa Akiry Toriyamy.

Bijatyki | seriale animowane | Dragon Ball | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Dragon Ball Z: Budokai 3 (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

16listopada2004

Dragon Ball Z: Budokai 3 stanowi kolejną edycję bijatyki stworzonej na podstawie popularnych komiksów i serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem. W stosunku do poprzednich części twórcy wprowadzili szereg poprawek oraz nowych rozwiązań.

Głównym trybem rozgrywki jest zabawa dla pojedynczego gracza w trybie Dragon Universe. Gracz wciela się tutaj w postacie znane z serii Dragon Ball Z oraz Dragon Ball GT aby odegrać ich role podczas najważniejszych wydarzeń przedstawionych w fabule obu serii. Na naszej drodze musimy odnaleźć i pokonać takich jak Goku, Piccolo, Gohan, Vegeta oraz Recoombe. W odróżnieniu od poprzednich edycji w Budokai 3 podczas naszej podróży przez świat gry możemy zupełnie inaczej rozwijać naszą postać dzięki nowemu systemowi kapsuł umiejętności. Podobnie jak w grach cRPG pozwala on na rozdzielanie zdobytych punktów Z, aby ulepszyć m.in. nasze zdrowie, energię ki, atak, obronę oraz zręczność. Pomimo linearnej fabuły gracz może decydować gdzie będzie podróżował po mapie świata gry na której zaznaczone są najważniejsze lokacje. Dzięki temu można przeżyć wiele dodatkowych przygód i zdobyć doświadczenie na rozmaitych ukrytych przeciwnikach. Ponadto postępy w walkach w Dragon Universe to zdobywanie nowych aren walk i kolejnych grywalnych postaci spośród ponad 40 różnych.

Następną opcją rozgrywki jest Duel Mode. W tym trybie gracze toczą już tylko i wyłącznie pojedynki. Bić można się z komputerowymi przeciwnikami lub też z drugim graczem. Tryb World Tournament natomiast pozwala użytkownikom na prowadzenie walk w turniejach. Serię potyczek toczymy na różnorodnych arenach i z wieloma typami przeciwników o różnym poziomie trudności. Dla początkujących graczy przygotowano specjalny tryb treningowy w którym możemy na spokojnie poznać każdy z dostępnych stylów walki. Dodatkowo na najlepszych graczy na odblokowanie czeka specjalny tryb Dragon Arena czyli zmodyfikowana zabawa w Duel Mode gdzie wraz z kolejnymi starciami zdobywamy punkty doświadczenia za pokonanych przeciwników. Ponadto za pomocą oficjalnej internetowej strony gry możemy zdobyć specjalne kody do gry, których wprowadzenie przenosi postacie innych graczy do naszej zabawy. Z jej pomocą możemy też pochwalić się przed innymi profilem naszego herosa.

Drobnym modyfikacjom poddano system sterowania zawodnikami. Nadal podstawowe są uderzenia ręką, nogą, blok oraz atak pociskami energetycznymi. Całość możemy łączyć w rozmaite kombosy, rzuty, chwyty oraz unikalne ciosy specjalne w zależności od tego jak bardzo rozbudowane są nasze statystki umiejętności. Przeciwników możemy osłabić teraz przy pomocy czterech nowych typów ataków: Teleportation Counter czyli nagły unik, Teleportation Tornado Combo – możliwość bicia przeciwników w powietrzu, Dragon Rush Attack – szybkie, porażające ataki oraz Bukujutsu Flight Mode czyli możliwość latania w powietrzu kiedy tylko zechcemy.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Dragon Ball Z: Budokai 3 postaciom głosów użyczyli aktorzy odpowiedzialni za podkład dźwiękowy serialu telewizyjnego. Z niego też została przeniesiona większość utworów muzycznych. Szata graficzna tak jak w Budokai 2 została stworzona przy wykorzystaniu technologii cel-shading dzięki czemu całość stara się wiernie odwzorować wygląd postaci i świata gry z komiksów oraz seriali Dragon Ball.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 2614 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Z: Budokai 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 w wersji na Wii zalicza opóźnienie
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 w wersji na Wii zalicza opóźnienie

wiadomość25 sierpnia 2006

Kolejna gra umożliwiająca nam spotkanie z bohaterami niezwykle popularnego uniwersum Dragon Ball, znanego z komiksów i seriali telewizyjnych, pojawi się w sprzedaży nieco później niż oczekiwano. Mowa o Budokai Tenkaichi 2 w wersji na Nintendo Wii, która – według pierwszych doniesień – mogła być jednym z tytułów startowych nowej konsoli.

Super Dragon Ball Z w „złocie”
Super Dragon Ball Z w „złocie”

wiadomość30 czerwca 2006

Atari poinformowało, że zakończono prace nad nową grą opartą na kultowym serialu anime. Przygotowywana przez świeżo założone studio Crafts & Meister bijatyka, Super Dragon Ball Z ukaże się wyłącznie na PlayStation 2 i trafi na Stary Kontynent już w lipcu.

Dragon Ball atakuje Revolution i PS2!
Dragon Ball atakuje Revolution i PS2!

wiadomość21 kwietnia 2006

Według informacji podanych przez japoński magazyn V-Jump, trwają intensywne prace nad kontynuacją Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi. Gra miałyby pojawić się jeszcze w tym roku w wersji na Playstation 2 oraz Nintendo Revolution!

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi w USA i Europie

wiadomość8 maja 2005

Nie tylko japońscy klienci kupią efektowną grę walki o nazwie Dragon Ball Z: Sparking!, zapowiedzianą w drugiej połowie ubiegłego miesiąca. Nowe dzieło firmy Spike, nawiązujące do popularnego serialu animowanego o Super Wojownikach, zostanie bowiem wydane także w Stanach Zjednoczonych i Europie pod tytułem Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi.

Goku, Gohan, Piccolo, Vegeta i spółka w rękach Atari

wiadomość13 stycznia 2005

Rynkowy sukces bijatyki Dragon Ball Z: Budokai 3 skłonił koncern Atari do wykupienia na zasadzie wyłączności licencji dotyczącej tworzenia produkcji opartych o świat „Smoczej Kuli”. Porozumienie w tej sprawie zawarto z firmą FUNimation Productions, zaś dzięki umowie Atari może opracowywać nowe pozycje oparte na sagach: Dragon Ball, Dragon Ball Z oraz Dragon Ball GT aż do 2009 roku.