Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2
Okładka Dragon Ball Z: Budokai 3 (PS2)
OkładkaDragon Ball Z: Budokai 3 (PS2)

Dragon Ball Z: Budokai 3 PS2

Kolejna odsłona serii bijatyk stworzona przez studio Dimps Corporation w oparciu o licencję kultowej mangi autorstwa Akiry Toriyamy.

Bijatyki | seriale animowane | Dragon Ball | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Z: Budokai 3 Premiera PS2

16listopada2004

producent: Dimps Corporation wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dragon Ball Z: Budokai 3

Tekken 4

Soulcalibur II

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja 5

Dragon Ball Z: Budokai 3 stanowi kolejną edycję bijatyki stworzonej na podstawie popularnych komiksów i serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem. W stosunku do poprzednich części twórcy wprowadzili szereg poprawek oraz nowych rozwiązań.

Głównym trybem rozgrywki jest zabawa dla pojedynczego gracza w trybie Dragon Universe. Gracz wciela się tutaj w postacie znane z serii Dragon Ball Z oraz Dragon Ball GT aby odegrać ich role podczas najważniejszych wydarzeń przedstawionych w fabule obu serii. Na naszej drodze musimy odnaleźć i pokonać takich jak Goku, Piccolo, Gohan, Vegeta oraz Recoombe. W odróżnieniu od poprzednich edycji w Budokai 3 podczas naszej podróży przez świat gry możemy zupełnie inaczej rozwijać naszą postać dzięki nowemu systemowi kapsuł umiejętności. Podobnie jak w grach cRPG pozwala on na rozdzielanie zdobytych punktów Z, aby ulepszyć m.in. nasze zdrowie, energię ki, atak, obronę oraz zręczność. Pomimo linearnej fabuły gracz może decydować gdzie będzie podróżował po mapie świata gry na której zaznaczone są najważniejsze lokacje. Dzięki temu można przeżyć wiele dodatkowych przygód i zdobyć doświadczenie na rozmaitych ukrytych przeciwnikach. Ponadto postępy w walkach w Dragon Universe to zdobywanie nowych aren walk i kolejnych grywalnych postaci spośród ponad 40 różnych.

Następną opcją rozgrywki jest Duel Mode. W tym trybie gracze toczą już tylko i wyłącznie pojedynki. Bić można się z komputerowymi przeciwnikami lub też z drugim graczem. Tryb World Tournament natomiast pozwala użytkownikom na prowadzenie walk w turniejach. Serię potyczek toczymy na różnorodnych arenach i z wieloma typami przeciwników o różnym poziomie trudności. Dla początkujących graczy przygotowano specjalny tryb treningowy w którym możemy na spokojnie poznać każdy z dostępnych stylów walki. Dodatkowo na najlepszych graczy na odblokowanie czeka specjalny tryb Dragon Arena czyli zmodyfikowana zabawa w Duel Mode gdzie wraz z kolejnymi starciami zdobywamy punkty doświadczenia za pokonanych przeciwników. Ponadto za pomocą oficjalnej internetowej strony gry możemy zdobyć specjalne kody do gry, których wprowadzenie przenosi postacie innych graczy do naszej zabawy. Z jej pomocą możemy też pochwalić się przed innymi profilem naszego herosa.

Drobnym modyfikacjom poddano system sterowania zawodnikami. Nadal podstawowe są uderzenia ręką, nogą, blok oraz atak pociskami energetycznymi. Całość możemy łączyć w rozmaite kombosy, rzuty, chwyty oraz unikalne ciosy specjalne w zależności od tego jak bardzo rozbudowane są nasze statystki umiejętności. Przeciwników możemy osłabić teraz przy pomocy czterech nowych typów ataków: Teleportation Counter czyli nagły unik, Teleportation Tornado Combo – możliwość bicia przeciwników w powietrzu, Dragon Rush Attack – szybkie, porażające ataki oraz Bukujutsu Flight Mode czyli możliwość latania w powietrzu kiedy tylko zechcemy.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Dragon Ball Z: Budokai 3 postaciom głosów użyczyli aktorzy odpowiedzialni za podkład dźwiękowy serialu telewizyjnego. Z niego też została przeniesiona większość utworów muzycznych. Szata graficzna tak jak w Budokai 2 została stworzona przy wykorzystaniu technologii cel-shading dzięki czemu całość stara się wiernie odwzorować wygląd postaci i świata gry z komiksów oraz seriali Dragon Ball.

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 2616 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Z: Budokai 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.