Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Shaman King: Power of Spirit (PS2)

Shaman King: Power of Spirit PS2

Shaman King: Power of Spirit to przygotowana przez Konami przygodowa gra akcji z elementami taktycznymi. Całość bazuje na popularnym telewizyjnym serialu animowanym pod ty samym tytułem.

Akcji

Sony PlayStation 2
Okładka Shaman King: Power of Spirit (PS2)

producent: Konami

wydawca: Konami

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

9listopada2004

Shaman King: Power of Spirit to przygotowana przez Konami przygodowa gra akcji z elementami taktycznymi. Całość bazuje na popularnym telewizyjnym serialu animowanym pod ty samym tytułem.

Yoh Asakura to młody chłopak, któremu dane było posiąść tajemny sekret posługiwania się magicznymi zdolnościami. Jest on szamanem - jednym z niewielu ludzi, którzy mogą komunikować się ze zjawami i duchami. Dzięki swoim zdolnościom może łączyć własne ludzkie siły i umiejętności z nadprzyrodzonymi mocami duchów. Pewnego razu Yoh połączył siły ze zjawą poległego 600 lat temu samuraja zwanego Amidamaru. Razem rozpoczynają wyprawę na odbywający się raz na 500 lat wielki turniej podczas którego można zdobyć koronę króla szamanów.

Przedstawiona w Shaman King: Power of Spirit historia rozpoczyna się w momencie kiedy Yoh wraz z Amidamaru zostają obrabowani ze swoich dotychczasowych zdolności przez tajemnicze moce zwane Czwartym Milenium. Podczas rozgrywki gracze będą musieli pokierować losami bohaterów, aby rozwiązać zagadkę tego tajemniczego wroga. Z czasem rzecz jasna zaczną odzyskiwać swoje umiejętności i zdobywać zupełnie nowe taktyki prowadzenia walki. Wraz z kolejnymi pokonanymi wrogami uzyskujemy dostęp do coraz lepszych przedmiotów oraz specjalnych ataków. Możliwe są także ataki gołymi pięściami, z dystansu oraz potężne ataki grupowe. Wiele możliwości prowadzenia pojedynków zależy tutaj tylko i wyłącznie od naszej pomysłowości.

Całość została zaprezentowana w pełni trójwymiarowej szacie graficznej. Silnik gry został zaprojektowany w ten sposób, że animacje postaci, obiektów i efektownego używania różnych mocy zawsze utrzymują płynność. Oprawa posiada też specyficzny styl graficzny przedstawiający alternatywną wizję prawdziwego świata. Ponadto nie raz w grze napotykamy na znane nam już postacie przyjaciół i wrogów. W Shaman King: Power of Spirit zamieszczono specjalny system prowadzenia konwersacji. Dzięki niemu wszystkie reakcje i emocje postaci są pokazane w formie specjalnych rysunkowych animacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.3 / 10 na podstawie 1672 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI Shaman King: Power of Spirit

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.