Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2007, 11:05

autor: Marek "Vercetti" Grochowski

Atari prezentuje swój line-up na GC 2007

Po tym, jak amerykańskie targi E3 Media & Business Summit okazały się, mówiąc delikatnie, nie do końca udaną imprezą, oczy wszystkich obserwatorów z branży skupiły się na Lipsku, gdzie już 23. sierpnia zainaugurowana zostanie największa na świecie wystawa produktów z branży elektronicznej rozrywki, Games Convention 2007.

Po tym, jak amerykańskie targi E3 Media & Business Summit okazały się, mówiąc delikatnie, nie do końca udaną imprezą, oczy wszystkich obserwatorów z branży skupiły się na Lipsku, gdzie już 23. sierpnia zainaugurowana zostanie największa na świecie wystawa produktów z branży elektronicznej rozrywki, Games Convention 2007. W czwartek swe plany co do wspomnianego przedsięwzięcia ogłosiła firma Deep Silver. W sobotę natomiast rąbka tajemnicy odnośnie listy prezentowanych przez siebie tytułów uchylił francuski koncern Atari.

Atari prezentuje swój line-up na GC 2007 - ilustracja #1

Eternal Sonata – wynik japońskiej fascynacji Fryderykiem Chopinem

Cieszy fakt, że wśród sześciu zaanonsowanych przezeń projektów czołową rolę odgrywa Wiedźmin, cRPG polskiego zespołu CD Projekt Red Studio. Z innych nadwiślańskich akcentów warto zauważyć także postać Fryderyka Chopina, głównego bohatera gry Eternal Sonata. Jako spore rozczarowanie należy natomiast traktować informację, że Atari po raz kolejny nie pokaże światu grywalnej wersji swego survival horroru, Alone in the Dark: Near Death Investigation, na którą to po ostatniej prezentacji produktu wielu odbiorców ostrzyło sobie zęby.

Oto pełna lista pozycji, jakie w dniach 23-26 sierpnia 2007 będzie można podziwiać na Games Convention: