Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2007, 14:15

autor: Vercetti

Rockstar Games stworzy grę poświęconą wyłącznie PS3

Ostatnimi czasy coraz częściej mówiło się o tym, że pracujące nad Grand Theft Auto IV studio Rockstar Games zostało niejako przekupione przez Microsoft celem zapewnienia temu drugiemu lepszych w wyników finansowych w walce Xboksa 360 z konkurencyjnym next-genem PlayStation 3. Wygląda jednak na to, że 50 mln dolarów, które gigant z Redmond zainwestował w ekskluzywne dodatki do czwartego GTA, nie os

Ostatnimi czasy coraz częściej mówiło się o tym, że pracujące nad Grand Theft Auto IV studio Rockstar Games zostało niejako przekupione przez Microsoft celem zapewnienia temu drugiemu lepszych w wyników finansowych w walce Xboksa 360 z konkurencyjnym next-genem PlayStation 3. Wygląda jednak na to, że 50 mln dolarów, które gigant z Redmond zainwestował w ekskluzywne dodatki do czwartego GTA, nie osłabiło sympatii producenta serii do koncernu Sony.

Dowodem na taki stan rzeczy jest wywiad, jakiego Jack Tretton, szef Sony Computer Entertainment America udzielił ostatnio telewizji Spike TV. Prezes SCEA zdradził, że Rockstar Games zamierza opracować grę poświęconą wyłącznie konsoli PS3 - i z pewnością nie chodzi tutaj o L.A. Noire. Słowa Trettona potwierdził inny z przedstawicieli Sony, Michael Shorrock. Specjalista ds. współpracy z deweloperami third party napisał na oficjalnym blogu PlayStation, że twórcy GTA pragną zaprojektować w końcu pozycję, z której obsługą poradzi sobie tylko PS3, jednak żadne informacje na temat nowej marki Rockstara nie zostaną ujawnione bez porozumienia z szefami tejże firmy oraz jej wydawcą, koncernem Take-Two.

Biorąc pod uwagę fakt, że autorzy nadchodzących przygód Niko Bellica mają w swym repertuarze zarówno niezwykle brutalne tytuły pokroju Manhunta, jak też odprężającą symulację ping-ponga (Table Tennis), możemy spodziewać się po nich dosłownie wszystkiego. Czekamy zatem na kolejne wieści odnośnie ich nowego pomysłu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.