Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCNDSWii
Okładka Professor Heinz Wolff's Gravity (PC)
OkładkaProfessor Heinz Wolff's Gravity (PC)

Professor Heinz Wolff's Gravity

Gra logiczna, w której naszym zadaniem jest przetransportowanie kulki z punktu A do punktu B. W tym celu wykorzystuje się przydzielone przez grę obiekty, tworząc między innymi mosty.

Logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Professor Heinz Wolff's Gravity Premiera

21lis2008

NDS PC

6lut2009

Wii

producent: Deep Silver wydawca: Deep Silver wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Professor Heinz Wolff's Gravity

The Incredible Machine

Crazy Machines 2

Chain Reaction

Gravity jest grą logiczną, umożliwiającą użytkownikowi obcowanie z wybranymi prawami fizyki, ze szczególnym uwzględnieniem tytułowego prawa grawitacji. Produkt ten sygnowany jest nazwiskiem Heinza Wolffa, słynnego naukowca, a także prowadzącego w programie The Great Egg Race brytyjskiej stacji BBC. Profesor jest bezpośrednio obecny w grze, udzielając graczowi wielu cennych wskazówek.

Ogólne założenia rozgrywki przypominają między innymi produkty z serii The Incredible Machine. Główny tryb gry zawiera około stu poziomów. Za każdym razem nasze zadanie polega na przetransportowaniu kulki z punktu A do punktu B. W tym celu należy odpowiednio zaprojektować trasę, korzystając z przydzielonych przez grę przedmiotów. W taki oto sposób stawia się mosty i różnorakie platformy. Gracz musi oczywiście uwzględnić obowiązujące prawa fizyki. W ramach ciekawostki warto dodać, iż każdy poziom można ukończyć na co najmniej kilka różnych sposobów. Gra premiuje rozwiązania wymagające użycia jak najmniejszej liczby interaktywnych elementów.

Oprócz głównego trybu w grze zawarto także Sandbox Mode, zawierający około dwudziestu wyzwań opartych w większym stopniu na zabawie z otoczeniem i przeprowadzaniu różnego rodzaju eksperymentów. W wolnych chwilach gracz może zainteresować się czterema prostymi minigrami, powiązanymi z prezentowaną tematyką.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Professor Heinz Wolff's Gravity cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Professor Heinz Wolff's Gravity

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Professor Heinz Wolff's Gravity Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows XP
NDS
Wii
PC