Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2016, 11:40

autor: Góral

Ninja Gaiden - powstaje nowa odsłona serii?

Keiji Yamagishi, kompozytor znany z pracy przy cyklu Ninja Gaiden, wyjawił, że pracuje przy nowym projekcie związanym z marką. Nie ujawnił jednak, czy chodzi o czwartą część serii, remaster jednej z poprzednich, czy może jeszcze coś innego.

Od czasu ostatniej pełnoprawnej odsłony serii Ninja Gaiden minęło kilka dobrych lat (Ninja Gaiden 3 trafiło na rynek w 2012 roku). Co prawda w międzyczasie ukazała się jej ulepszona edycja, Ninja Gaiden II Sigma Plus oraz spin-off Yaiba: Ninja Gaiden Z, niemniej czwórki jeszcze się nie doczekaliśmy. Niewykluczone jednak, że wkrótce firma Koei Tecmo ją zapowie. Keiji Yamagishi, kompozytor pracujący przy cyklu, wyjawił na Twitterze, że powstaje projekt związany z rzeczoną serią. Nie sprecyzował jednak czy chodzi o nową odsłonę, grę poboczną, czy też może remaster jednej z poprzednich części. Rozwiązanie zagadki mamy poznać w lipcu. Obecnie ekipa Team Ninja, czyli studio odpowiadające za Ninja Gaiden, pracuje nad NiOh, ale niekoniecznie musi to oznaczać brak ludzi do dłubania przy nowym slasherze, gdyż firma już nieraz jednocześnie produkowała kilka pozycji w tym samym czasie. Dzięki temu w 2004 roku doczekaliśmy się Ninja Gaiden i Dead or Alive Ultimate, w 2012 Ninja Gaiden Sigma Plus, Ninja Gaiden 3 oraz Dead or Alive 5 itd.

Głównym bohaterem cyklu Ninja Gaiden jest Ryu. - Ninja Gaiden - powstaje nowa odsłona serii? - wiadomość - 2016-06-29
Głównym bohaterem cyklu Ninja Gaiden jest Ryu.
Ninja Gaiden - powstaje nowa odsłona serii? - ilustracja #2

Seria Ninja Gaiden ma za sobą niejako dwa etapy życia. Pierwsza dwuwymiarowa odsłona ukazała się w 1988 roku na automatach, ale oryginalna seria została zapoczątkowana w tym samym roku na konsoli NES. Produkcja zdobyła uznanie graczy i doczekała się dwóch kolejnych odsłon oraz rozmaitych konwersji, by następnie usunąć się w cień. Marka powróciła do życia w 2004 roku za sprawą gry Ninja Gaiden na pierwszego Xboksa. Produkcja zapoczątkowała nową trylogię i powszechnie uznawana jest za jedno z najważniejszych dokonań w gatunku slasherów.

Głównym bohaterem serii jest ninja Ryu Hayabusa pragnący zemścić się osobach, które wymordowały członków jego klanu. Rzeczona postać jest prawdopodobnie najważniejszym bohaterem gier firmy Koei Tecmo. Występowała ona w oryginalnej serii Ninja Gaiden, w nowszych odsłonach, w cyklu bijatyk Dead or Alive, a także gościnnie w innych produkcjach.