Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2016, 13:55

Wieści ze świata (Doom, Godus Wars, Nintendo NX, Uncharted 4) 29/6/2016

Dziś piszemy o pierwszej dużej aktualizacji do Dooma, zapewnieniach ze strony zespołu Petera Molyneuxa o trwającej produkcji gry Godus (Wars), potwierdzonych badaniach Nintendo nad wirtualną rzeczywistością oraz o wczesnym etapie prac nad singleplayerowym dodatkiem do Uncharted 4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Doom – jutro pierwsza duża aktualizacja z nowymi funkcjami

Jutro studio id Software wypuści na wszystkich platformach sprzętowych (PC, PS4, XOne) pierwszą dużą aktualizację do Dooma, która wprowadzi do gry wiele poprawek i nowych funkcji. Wśród tych ostatnich na pierwszy plan wysuwa się możliwość umieszczenia broni pośrodku ekranu (jak w klasycznych Doomach) i tryb fotograficzny w kampanii solowej. Oprócz tego deweloper m.in. poprawi balans broni oraz zasady trybów Arena klanowa i Mroźny berek w multiplayerze, doda garść elementów do edytora SnapMap oraz wyeliminuje szereg błędów. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Wieści ze świata (Doom, Godus Wars, Nintendo NX, Uncharted 4) 29/6/2016 - ilustracja #1

Godus (Wars) wciąż powstaje, mówi ekipa Petera Molyneuxa

Po domniemanym zwolnieniu głównego projektanta sprzed paru dni mogło wydawać się, że nad grą Godus (i/lub Godus Wars) – najnowszym dziełem Petera Molyneuxa – zawisły ciemne chmury, więc serwis Eurogamer skontaktował się z twórcami, by wyjaśnić sytuację. Simon Phillips, szef odpowiedzialnego za omawiany projekt studia 22cans, utrzymuje, że produkcja nadal powstaje, w wersji zarówno na pecety, jak i urządzenia mobilne. Z drugiej jednak strony deweloper wciąż nie jest w stanie podać przewidywanego terminu wyjścia tytułu z Wczesnego Dostępu na Steamie.

Co się zaś tyczy wspomnianego designera (Konrada Naszynskiego) – Phillips skomentował, że jego odejście z 22cans wynika wyłącznie z faktu, iż Naszynski po prostu wywiązał się z zadania postawionego przed nim w kontrakcie (zajmował się budowaniem poziomów w Godus Wars). Szef studia odniósł się też do pogłosek, jakoby większa część zespołu została przeniesiona do prac nad niezapowiedzianą jeszcze oficjalnie grą The Trail: ”Nasze zasoby krążą, zależnie od tego, co chcemy [w danej chwili – dod. aut.] osiągnąć, czy to zaprojektowanie czegoś, napisanie kodu na PC albo urządzenia mobilne, stworzenie zasobów graficznych itd.”.

Nintendo potwierdza badania nad wirtualną rzeczywistością

Ostatnie pogłoski na temat niezapowiedzianej jeszcze oficjalnie konsoli Nintendo NX wskazywały, że premiera urządzenia mogła zostać opóźniona o mniej więcej pół roku z powodu badań japońskiego giganta nad technologią VR. Jak wynika z serii kilkudziesięciu postów, w których użytkownik Twittera o ksywce Cheesemeister zrelacjonował ostatnie spotkanie firmy z udziałowcami (a właściwie przetłumaczył na język angielski relację użytkownika NStyles), Nintendo faktycznie bada wirtualną rzeczywistość i ma już „bazową technologię”. Korporacja przede wszystkim próbuje uporać się z problemami, jakie wywołuje u graczy długa zabawa z założonymi goglami VR.

Trochę poczekamy na wieści o solowym DLC do Uncharted 4

Już od jakiegoś czasu wiemy, że Uncharted 4: Kres Złodzieja otrzyma jakiś czas po premierze dodatek dla pojedynczego gracza. Niestety, podczas ostatniej transmisji na Twitchu studio Naughty Dog zapowiedziało, że na jakiekolwiek informacje na temat solowego rozszerzenia do ostatniej odsłony serii o przygodach Nathana Drake’a przyjdzie nam jeszcze dość długo poczekać (dzięki, GameSpot). Tworzeniem DLC zajęto się dopiero po wydaniu „podstawki”, a premiera gry miała miejsce raptem niecałe dwa miesiące temu, więc prace są pewnie wciąż w powijakach.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: