Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPC
Okładka Anarcute (XONE)
OkładkaAnarcute (XONE)

Anarcute

Przygotowana przez grupę pięciu francuskich studentów zwariowana gra akcji, będąca swego rodzaju symulatorem wzniecania zamieszek.

Akcji | sandbox | humorystyczne | indie

Anarcute Premiera

12lip2016

PC XONE

Anarcute to zwariowana, niezależna gra akcji na platformę PC i XONE, będąca swoistym symulatorem wzniecania zamieszek. Za jej opracowanie odpowiada grupa 5 studentów francuskiej szkółki deweloperów gier, a sam tytuł jest jednym z ich studenckich zadań, rozwiniętych do rangi komercyjnej produkcji dzięki wsparciu programu ID@XBOX. Co ciekawe, projekt powstał pierwotnie jako gra o rozprzestrzenianiu się epidemii zombie. Autorzy uznali jednak, że jest to zbytnio eksploatowana w grach tematyka i postanowili zmienić realia swej finalnej produkcji.

Gra przenosi nas do fikcyjnego świata, gdzie władzę sprawują potężne korporacje. Gracze wcielają się w rolę obywateli, którzy, mając dość technokratycznej dyktatury, wychodzą na ulice z zamiarem zamanifestowania swojego sprzeciwu. Chcą zwrócić uwagę świata i wzniecić potężny bunt, nie bacząc na konsekwencje i ewentualne straty.

Zabawę rozpoczynamy, kontrolując stosunkowo niewielką grupkę demonstrantów, przyodzianych w zabawne maski w kształcie zwierzęcych głów. W miarę przemieszczania się po ulicach miasta, musimy przekonywać do swoich racji napotkanych ludzi sprawiając, że liczba demonstrantów będzie powiększać się z minuty na minutę. Możemy też używać rozmaitych obiektów znalezionych na ulicy, podpalać samochody i przejmować, a nawet niszczyć niektóre budynki. Zadanie utrudniają nam zaś podążający śladem demonstrantów policjanci, którzy, aby nas powstrzymać, nie zawahają się przed użyciem gazu i skorzystaniem z usług snajperów.

Wbrew ponurej tematyce, całość zrealizowana została z dużym poczuciem humoru. Stworzona na silniku Unity oprawa gry na platformę PC i XONE jest kolorowa i nacechowana mangowo-kreskówkową stylistyką. Warto też podkreślić sporą sandboksowość rozgrywki oraz w pełni zniszczalne środowisko, w którym toczy się akcja.

Ostatnia modyfikacja 9 marca 2015

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Anarcute

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Anarcute Wymagania sprzętowe

Microsoft XBOX ONE

Xbox One

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • Windows Vista
XONE
PC