Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2016, 11:23

autor: Góral

Problemów Godusa ciąg dalszy - zwolniono głównego projektanta

Powstająca od dobrych kilku lat gra Godus nie ma łatwego życia i nie wiadomo, czy obecna od dłuższego czasu wczesna wersja zostanie kiedykolwiek dokończona. Według ostatnich doniesień, studio 22cans zwolniło głównego projektanta, a lwią cześć zespołu przeniesiono do prac nad The Trail.

Pod koniec 2012 roku studio 22Cans, dowodzone przez słynnego dewelopera Petera Molyneux, rozpoczęło zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na grę Godus, którą najprościej nazwać następcą serii Populous. Jak się okazało był to początek poważnych problemów związanych z tym projektem. Co prawda akcja w serwisie crowdfundingowym zakończyła się sukcesem, po roku wersja beta trafiła na Steama, a następnie pojawiła się na urządzeniach mobilnych, ale później było już tylko gorzej. Deweloper ujawnił bowiem, że nie wszystkie obietnice złożone na Kickstarterze zostaną zrealizowane, zwycięzca Curiosity nie otrzymał wygranej (miał zostać cyfrowym bogiem w Godusie i czerpać część zysków ze sprzedaży), a pełnej wersji produkcji jak nie było, tak nie ma do dziś i nie wiadomo czy kiedykolwiek się jej doczekamy.

Godus Wars zastąpiło oryginalnego Godusa, ale niewykluczone, że podzieli jego los i również nie zostanie dokończone. - Problemów Godusa ciąg dalszy - zwolniono głównego projektanta - wiadomość - 2016-06-20
Godus Wars zastąpiło oryginalnego Godusa, ale niewykluczone, że podzieli jego los i również nie zostanie dokończone.
Godus w skrócie:
  • duchowy następca serii Populous;
  • powstaje od kilku lat;
  • kilka miesięcy temu gra została zastąpiona produkcją o tytule Godus Wars;
  • podobnie jak oryginał, tak i nowe wydanie sprzedawane jest we wczesnym dostępie.

Jak bowiem czytamy na forum firmy (dzięki, PC Invasion), wiodący projektant gry – Konrad „FuriousMoo” Naszynski – został zwolniony i choć nie zostało to ogłoszone oficjalnie, to warto zauważyć, że ostatni jego wpis na stronie studia miał miejsce rok temu. Ponadto chodzą słuchy, że większość pracowników dewelopera, znających obsługę silnika Unity, została przeniesiona do prac nad nową grą The Trail.

Sprawa jest tym bardziej zagmatwana, że kilka miesięcy temu Godusa we wczesnym dostępie na Steamie zastąpiło Godus Wars, czyli gra zawierająca pierwotną zawartość oraz dodatkowe elementy znane z RTS-ów. Tytuł jednak, podobnie jak poprzednik, cały czas pozostaje w fazie wczesnego dostępu, a ostatnia aktualizacja miała miejsce w marcu. Mając więc w pamięci wcześniejsze problemy, chyba można śmiało założyć, że z grą znowu dzieje się coś złego i o ile faktycznie jeszcze powstaje, tak nie wydaje się, by miała zostać dokończona w najbliższym czasie.

Godus Wars to produkcja typu god game, czyli gra strategiczna, w której wcielamy się w swego rodzaju boga, sprawującego kontrolę nad swoimi wyznawcami. Naszym zadaniem jest opiekowanie się nimi oraz rozwijanie ich cywilizacji poprzez zbieranie surowców, rozbudowę miast itd. Ponadto tytuł został doprawiony elementami gatunku RTS, w związku z czym podczas zabawy tworzymy też armie złożone z rozmaitych jednostek. Oprócz nich, w walce wykorzystywane są również karty mocy, dające dostęp do unikalnych zdolności.