Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2013, 12:25

autor: qjin

Godus - beta już dostępna na Steamie

Nowa gra Petera Molyneux, Godus, jest dostępna na platformie Steam w ramach wczesnego dostępu. Kupując tytuł teraz, otrzymujecie betę, a później, po ukończeniu prac nad produkcją, także finalną wersję.

Twórcy, tworząc Godus, zaczerpnęli pomysły ze swoich wcześniejszych gier i je rozwinęli - Godus - beta już dostępna na Steamie - wiadomość - 2013-09-15
Twórcy, tworząc Godus, zaczerpnęli pomysły ze swoich wcześniejszych gier i je rozwinęli

Zgodnie z zapowiedzią sprzed dwóch tygodni, Godus weszło w fazę beta i gra jest do kupienia od minionego piątku na platformie firmy Valve. Aby otrzymać dostęp do wczesnej wersji tytułu w ramach Steam Early Access musicie wydać 18,99 euro (ok. 81,5 zł). Oczywiście płacąc teraz, dostajecie w późniejszym czasie także finalną edycję gry, która zostanie wydana w przyszłym roku.

Godus to następca strategii Populous, w którym odgrywamy rolę boga, „modelując” otoczenie wedle życzenia, tworząc kolejne zabudowania, rozwijając swoją cywilizację, opiekując się poddanymi czy podbijając wrogie terytoria. W becie dostępne są na razie tylko trzy różne boskie moce (Champion, Beautify i Meteor), ale z czasem lista powiększy się o kolejne. W grze możemy również konkurować z innymi graczami lub połączyć z nimi siły w trybie wieloosobowym w trzech trybach. Godus to pierwsza, nie licząc projektu Curiosity, produkcja Petera Molyneux po przejściu z LionHead Studios (Black & White, Fable) do zespołu 22 Cans. Projekt powstał dzięki finansowemu wsparciu graczy na platformie Kickstarter. Teraz możecie przekonać się samemu, w jakim stopniu złotousty Piotruś spełnił swoje obietnice, chociaż należy mieć na uwadze, że tytuł jest ciągle w fazie produkcji, zatem nie wszystko zostało jeszcze zaimplementowane.

Peter Molyneux kusi ponownie grą, w której główną rolę odgrywają bóstwa - Godus - beta już dostępna na Steamie - wiadomość - 2013-09-15
Peter Molyneux kusi ponownie grą, w której główną rolę odgrywają bóstwa

Gra jest dostępna w angielskiej wersji językowej na komputerach PC i Mac – w przyszłości premiery doczekają się także posiadacze urządzeń działających pod kontrolą systemu operacyjnego Android i iOS. Próbkę tego, co oferuje produkcja, można zobaczyć na zapisie rozgrywki z imprezy Pax Prime.