Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2016, 09:59

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 czerwca 2016 r.)

Miniony tydzień był dla polskich firm bardzo aktywny. Studia Bloober Team i CD Projekt RED ujawniły nowe gry podczas targów E3, zespół Telepath's Tree opóźnił premierę Inner Chains, Techland zapowiedział pudełkowe wydanie Mount & Blade: Warband na PS4 i XOne, a Cenega wzbogaciła serię Pomarańczowa Kolekcja Klasyki. Wspominamy też o wkładzie Platige Image w zwiastuny gier Watch Dogs 2 i Prey.

Gwint został wreszcie zapowiedziany jako samodzielna produkcja - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 czerwca 2016 r.) - wiadomość - 2016-06-20
Gwint został wreszcie zapowiedziany jako samodzielna produkcja

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Zapowiedzi

Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana

Podczas targów E3 potwierdziły się krążące od pewnego czasu plotki i studio CD Projekt RED oficjalnie ujawniło projekt Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana, czyli samodzielną wersję karcianki, która w zeszłym roku podbiła serca graczy w Wiedźminie 3. W porównaniu z pierwowzorem gra zaoferuje liczne ulepszenia rozgrywki, mocno przerobioną oprawę graficzną oraz wypuszczane w odcinkach kampanie fabularne, z których każda dostarczy około dziesięciu godzin zabawy.

Gwint zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Produkcja wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Zainteresowani grą powinni udać się na oficjalną stronę, gdzie można zgłosić chęć wzięcia udziału w nadchodzących beta testach. Początkowo nie obejmą one użytkowników konsoli firmy Sony, ale po jakimś czasie również oni mają dołączyć do zabawy.

Observer

Inną polską grą ujawnioną podczas E3 było Observer, nad którym pracuje znane z Layers of Fear studio Bloober Team. Będzie to kolejny horror, ale dla odmiany zostanie on osadzony w cyberpunkowej przyszłości, pozwalając na wcielenie się w zdolnego hakować ludzkie umysły detektywa należącego do specjalnej jednostki policyjnej.

Na razie potwierdzono jedynie wersję pecetową i nie podano planowanej daty premiery.

Konsolowe Mount & Blade: Warband

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 czerwca 2016 r.) - ilustracja #4

Firma Techland pochwaliła się, że wyda w naszym kraju konsolową wersję Mount & Blade: Warband, czyli konwersję popularnego pecetowego przeboju studia TaleWorlds Entertainment z 2010 roku. Poza trybem dla pojedynczego gracza, edycja ta zaoferuje także rozgrywki multiplayer dla maksymalnie 32 graczy.

Gra zmierza na Xboksa One i PlayStation 4, a cena na obu tych platformach wyniesienie 119,90 złotych. Data premiery zostanie ujawniona w późniejszym terminie.

The Flame in The Flood

Techland podał również ostateczną datę premiery pudełkowej wersji The Flame in the Flood, czyli survivalowego sandboksa studia The Molasses Flood. Gra trafi na półki rodzimych sklepów 1 lipca w cenie 59,90 zł. Planowane jest tylko wydanie na PC. Produkcja otrzyma lokalizację kinową, a więc z polskimi napisami.

Warto wspomnieć, że w naszym kraju gra dostępna będzie w rozszerzonej edycji nazwanej „Ostatnia ocalała”, która zaoferuje dodatkowo:

  1. artbook;
  2. poradnik przetrwania;
  3. odznaki sprawności w postaci naklejek;
  4. pocztówki z malowniczymi widokami.

Tanie serie

Pomarańczowa Kolekcja Klasyki

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 czerwca 2016 r.) - ilustracja #6

Firma Cenega poinformowała, że 24 czerwca tania seria znana jako Pomarańczowa Kolekcja Klasyki wzbogaci się o dwie nowe pozycje:

  1. Icewind Dale Enhanced Edition,
  2. Saints Row IV: Game of the Century Edition.

Oba tytuły dostępne będą w cenie 34,99 zł i otrzymają polskie wersje językowe – pełną w przypadku Icewind Dale Enhanced Edition oraz kinową (napisy) w Saints Row IV: Game of the Century Edition.

Pozostałe wieści

Zwiastun SUPERHOT VR

Podczas E3 zademonstrowano pierwszy zwiastun SUPERHOT VR, czyli przystosowanej do zabawy w wirtualnej rzeczywistości specjalnej wersji tegorocznego polskiego przeboju.

Edycja dostępna będzie tylko na PC i wykorzysta gogle Oculus Rift. Nie podano daty premiery.

Bound – zwiastun, data premiery i wsparcie dla VR

Inną polską produkcją, która z okazji E3 otrzymała świeży zwiastun było Bound, czyli platformówka autorstwa studia Plastic. Tytuł zmierza wyłącznie na PlayStation 4 i trafi do sprzedaży 16 sierpnia tego roku. Warto wspomnieć, że twórcy potwierdzili także wsparcie dla PlayStation VR.

Powstaje remaster gry Bulletstorm?

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 czerwca 2016 r.) - ilustracja #9

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzi remaster gry Bulletstorm, czyli wydanego pięć lat temu FPS-a polskiego studia People Can Fly. Spekulacje te zaczęły się od pendrive’a, jaki dostali uczestnicy konferencji firmy Microsoft na targach E3. Zawierał on materiały z gier związanych w jakiś sposób z gigantem z Redmond. Znalazł się na nim folder nazwany „Bulletstorm Remaster”, zawierający cztery screeny. Poza tym domena BulletStormRemastered.com została zajęta i powiązana z adresem bulletstorm.com

Na razie studio People Can Fly nie zajęło oficjalnie stanowiska w sprawie tych doniesień.

Sniper: Ghost Warrior 3 opóźniony o ponad pół roku

Mamy złe wieści dla graczy wyczekujących premiery Sniper: Ghost Warrior 3. Studio CI Games ogłosiło, że gra zaliczy poślizg i ukaże się dopiero 27 stycznia. Do tej pory była mowa o debiucie w drugim kwartale tego roku, więc obsuwa jest spora.

Przypomnijmy, że Sniper: Ghost Warrior 3 powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Opóźnienie Inner Chains

Innym polskim tytułem, którego premiera została przełożona na późniejszy termin, jest Inner Chains, czyli pecetowy FPS warszawskiego studia Telepath’s Tree. Twórcy poinformowali, że zamiast zapowiadanej letniej premiery będziemy musieli poczekać do przełomu III i IV kwartału tego roku. W tym przypadku powinno to jednak wyjść projektowi na dobre, gdyż autorzy potrzebują dodatkowych miesięcy na wprowadzenie nowych przeciwników, rozbudowanie opcji korzystania z uzbrojenia oraz dodanie alternatywnego zakończenia do kampanii.

Zwiastuny autorstwa Platige Image na E3 2016

Na koniec warto wspomnieć, że pośród pokazanych na targach E3 zwiastunów CG znalazły się również te opracowane przez polskie Platige Image. Warszawski zespół przygotował filmy promujące dwie gry - zapowiedziane przez firmę Ubisoft Watch Dogs 2 oraz powstający w studiu Arkane Prey. Oba, jak zwykle w przypadku tej ekipy, prezentowały się wyśmienicie.

Ciekawe linki

  1. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 18-19 czerwca
  2. Pokaz polskiego RPG-a SEVEN: The Days Long Gone na GRYOffline 2016 – zarejestruj się już dziś!