Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2016, 09:51

PlayStation 4 NEO zadebiutuje jeszcze w tym roku?

Jak donosi serwis Eurogamer, kilka źródeł wskazuje na to, że pomimo nieobecności PlayStation 4 NEO na targach E3 2016, nowa wersja konsoli PlayStation 4 może trafić na rynek jeszcze w tym roku.

Dla wielu graczy fakt, że PlayStation NEO – nowa wersja konsoli PlayStation 4, zdolna do obsługiwania rozdzielczości 4K – nie została pokazana podczas targów E3, wyraźnie wskazywał na to, że na premierę tej platformy jeszcze trochę poczekamy. Tymczasem – jeśli ufać Richardowi Leadbetterowi z serwisu Eurogamer – może ona zadebiutować w przeciągu najbliższych miesięcy. „Kilka źródeł zasugerowało mi, że PlayStation NEO trafi na rynek jeszcze w tym roku, pomimo swojej nieobecności na E3” - czytamy w najnowszym raporcie Digital Foundry. Tym samym firma Sony znacznie wyprzedziłaby Microsoft, który nową wersję Xboksa One, określaną kryptonimem Project Scorpio, wypuści pod koniec 2017 roku.

O PlayStation NEO wiemy jak dotąd bardzo niewiele, tymczasem konsola może się pojawić na rynku już za kilka miesięcy. - PlayStation NEO zadebiutuje jeszcze w tym roku? - wiadomość - 2016-06-20
O PlayStation NEO wiemy jak dotąd bardzo niewiele, tymczasem konsola może się pojawić na rynku już za kilka miesięcy.

Japończycy ujawnili istnienie PlayStation NEO na kilka dni przed rozpoczęciem targów E3 – choć pogłoski na temat istnienia tej platformy krążyły w sieci już od miesięcy. Platforma ta kierowana będzie do posiadaczy telewizorów obsługujących rozdzielczość 4K oraz „hardkorowych graczy”. Andrew House, prezes Sony Interactive Entertainment, ujawnił też, że jej cena na pewno przekroczy 350 dolarów (to w Stanach Zjednoczonych koszt „klasycznego” PlayStation 4). Kiedy więc po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć NEO w akcji? Być może już podczas sierpniowego gamescomu lub wrześniowego Tokyo Game Show – choć równie prawdopodobne jest, że Sony urządzi osobny pokaz.

  1. Oficjalna strona internetowa konsoli PlayStation 4