Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGXONEPCPS4
Okładka Ghostbusters (XONE)
OkładkaGhostbusters (XONE)

Ghostbusters

Ukierunkowane na zabawę w trybie kooperacji trzecioosobowe RPG akcji studia FireForge Games, oparte na licencji popularnej serii filmowej, znanej w naszym kraju jako Pogromcy Duchów.

RPG | TPP | filmy | kooperacja | RPG akcji

Ghostbusters to ukierunkowane na rozgrywkę kooperacyjną trzecioosobowe RPG akcji, oparte na licencji popularnej filmowej serii, znanej w naszym kraju pod tytułem Pogromcy duchów. Gra jest jedną z dwóch produkcji (obok mobilnego Ghostbusters: Slime City), towarzyszących premierze filmu w reżyserii Paula Feiga, będącego zupełnie nową wersją jednego z największych komediowych hitów lat 80. Tytuł wydany na platformie PS4, PC i XONE powstał we współpracy koncernu Activision z producentem filmu, firmą Sony Pictures Entertainment.

Fabuła

Fabuła gry wykorzystuje szereg charakterystycznych wątków i motywów serii Ghostbusters, jednak nie jest bezpośrednio powiązana z żadną z filmowych części cyklu. Podczas zabawy wcielamy się w rolę początkujących i niedoświadczonych łowców duchów, których zadaniem jest oczyszczenie ulic Nowego Jorku z grasujących tam upiorów i innych straszydeł.

Mechanika

Przystępując do rozgrywki, gracze mogą wybrać jedną z czterech dostępnych postaci (dwóch męskich i dwóch żeńskich), z których każda cechuje się własną osobowością oraz odmiennym stylem rozgrywki. Akcja gry ukazana jest w widoku z góry (pod lekkim kątem), a sedno zabawy stanowi wykonywanie kolejnych zadań fabularnych, których główną atrakcją jest oczywiście walka z terroryzującymi Manhattan duchami – począwszy od szeregowych straszydeł po potężnych i trudnych do pokonania bossów, wymagających odpowiedniej współpracy wszystkich członków drużyny. Podczas walki ekipa łowców czyni użytek ze zróżnicowanego arsenału znanych z filmu broni i gadżetów, na czele z ikonicznym proton packiem. Całość urozmaica prosty system rozwoju postaci, dzięki któremu wraz z postępami rozgrywki bohaterowie rozwijają swe umiejętności oraz ekwipunek, przeobrażając się z żółtodziobów w prawdziwych wojowników.

Tryby gry

Wydana na platformie PS4, PC i XONE gra Ghostbusters koncentruje się na lokalnym trybie kooperacyjnym dla maksymalnie czterech graczy. W przypadku braku chętnych do zabawy, role pozostałych łowców duchów przejmuje komputerowa AI.

Kwestie techniczne

Opisywana produkcja dość mocno przypomina wydaną dwa miesiące wcześniej (również przez firmę Activision) grę Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan, operując podobnym, kreskówkowym stylem graficznym, wykorzystującym technologię cel-shading. Podobnie jak filmowy pierwowzór, całość okraszona została oczywiście sporą dawką gagów i zwariowanego poczucia humoru.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena użytkowników: 2,5 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4,2 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Ghostbusters cena w dniu premiery: 184.90

Klasyfikacja PEGI Ghostbusters

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Ghostbusters Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-750 2.67 GHz/Phenom II X4 965 3.4 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 12 GB HDD
  • Windows Vista/7/8/10
PC
PS4
XONE