Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONEPS4
Okładka Ghostbusters (PC)

Ghostbusters

Ukierunkowane na zabawę w trybie kooperacji trzecioosobowe RPG akcji studia FireForge Games, oparte na licencji popularnej serii filmowej, znanej w naszym kraju jako Pogromcy Duchów.

RPG | TPP | filmy | kooperacja | RPG akcji

Okładka Ghostbusters (PC)

data premiery gry:

12lip2016

PC PS4 XONE

Ghostbusters to ukierunkowane na rozgrywkę kooperacyjną trzecioosobowe RPG akcji, oparte na licencji popularnej filmowej serii, znanej w naszym kraju pod tytułem Pogromcy duchów. Gra jest jedną z dwóch produkcji (obok mobilnego Ghostbusters: Slime City), towarzyszących premierze filmu w reżyserii Paula Feiga, będącego zupełnie nową wersją jednego z największych komediowych hitów lat 80. Tytuł wydany na platformie PS4, PC i XONE powstał we współpracy koncernu Activision z producentem filmu, firmą Sony Pictures Entertainment.

Fabuła

Fabuła gry wykorzystuje szereg charakterystycznych wątków i motywów serii Ghostbusters, jednak nie jest bezpośrednio powiązana z żadną z filmowych części cyklu. Podczas zabawy wcielamy się w rolę początkujących i niedoświadczonych łowców duchów, których zadaniem jest oczyszczenie ulic Nowego Jorku z grasujących tam upiorów i innych straszydeł.

Mechanika

Przystępując do rozgrywki, gracze mogą wybrać jedną z czterech dostępnych postaci (dwóch męskich i dwóch żeńskich), z których każda cechuje się własną osobowością oraz odmiennym stylem rozgrywki. Akcja gry ukazana jest w widoku z góry (pod lekkim kątem), a sedno zabawy stanowi wykonywanie kolejnych zadań fabularnych, których główną atrakcją jest oczywiście walka z terroryzującymi Manhattan duchami – począwszy od szeregowych straszydeł po potężnych i trudnych do pokonania bossów, wymagających odpowiedniej współpracy wszystkich członków drużyny. Podczas walki ekipa łowców czyni użytek ze zróżnicowanego arsenału znanych z filmu broni i gadżetów, na czele z ikonicznym proton packiem. Całość urozmaica prosty system rozwoju postaci, dzięki któremu wraz z postępami rozgrywki bohaterowie rozwijają swe umiejętności oraz ekwipunek, przeobrażając się z żółtodziobów w prawdziwych wojowników.

Tryby gry

Wydana na platformie PS4, PC i XONE gra Ghostbusters koncentruje się na lokalnym trybie kooperacyjnym dla maksymalnie czterech graczy. W przypadku braku chętnych do zabawy, role pozostałych łowców duchów przejmuje komputerowa AI.

Kwestie techniczne

Opisywana produkcja dość mocno przypomina wydaną dwa miesiące wcześniej (również przez firmę Activision) grę Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan, operując podobnym, kreskówkowym stylem graficznym, wykorzystującym technologię cel-shading. Podobnie jak filmowy pierwowzór, całość okraszona została oczywiście sporą dawką gagów i zwariowanego poczucia humoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena czytelników: 2,8 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4,2 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe Ghostbusters

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-750 2.67 GHz/Phenom II X4 965 3.4 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 12 GB HDD
  • Windows Vista/7/8/10
Wieści ze świata (38 Studios, FireForge Games / Ghostbusters) 1/8/2016
Wieści ze świata (38 Studios, FireForge Games / Ghostbusters) 1/8/2016

wiadomość1 sierpnia 2016

Dziś piszemy o dalszym ciągu sprawy upadku 38 Studios (twórców Kingdoms of Amalur: Reckoning) sprzed czterech lat i o bankructwie studia FireForge Games (twórców niedawnej gry Ghostbusters). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ghostbusters - Activision zapowiedziało adaptację Pogromców duchów
Ghostbusters - Activision zapowiedziało adaptację Pogromców duchów

wiadomość15 kwietnia 2016

Firma Activision zapowiedziała projekt Ghostbusters studia FireForge Games, czyli nastawioną na tryb kooperacyjny grę akcji, która pozwoli na wcielenie się w Pogromców duchów.

PC
PS4
XONE