Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2016, 15:05

autor: Draug

Wieści ze świata (38 Studios, FireForge Games / Ghostbusters) 1/8/2016

Dziś piszemy o dalszym ciągu sprawy upadku 38 Studios (twórców Kingdoms of Amalur: Reckoning) sprzed czterech lat i o bankructwie studia FireForge Games (twórców niedawnej gry Ghostbusters). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Podsumowanie śledztwa policji w sprawie upadku 38 Studios

Minęły już ponad cztery lata od bankructwa 38 Studios – firmy odpowiedzialnej za stworzenie gry RPG akcji Kingdoms of Amalur: Reckoning – któremu towarzyszyło wiele kontrowersji, lecz echa tego wydarzenia jeszcze nie przebrzmiały. Policja stanu Rhode Island niedawno podsumowała śledztwo toczone w sprawie upadku dewelopera i uznała, że nie ma powodu, by komukolwiek postawić zarzut o popełnienie przestępstwa (dzięki, GameSpot). Przypomnijmy, że w 2010 roku studio otrzymało od władz Rhode Island pożyczkę w wysokości 75 milionów dolarów na rozkręcenie biznesu na terenie stanu, ale dwa lata później upadło (na skutek słabej sprzedaży wspomnianego Kingdoms of Amalur), nie uregulowawszy długu. Koniec policyjnego śledztwa nie oznacza jednak pozostawienia deweloperów w spokoju – nie rozpatrzono jeszcze niezależnych pozwów cywilnych i pozwu US Securities and Exchange Commission (amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd) o defraudację środków pieniężnych.

FireForge Games – twórcy Ghostbusters – ogłosili bankructwo

Nowymi bankrutami są natomiast twórcy ze studia FireForge Games, istniejącego od 2011 roku (dzięki, Kotaku). Mowa o ludziach odpowiedzialnych za wydaną niecały miesiąc temu grę Ghostbusters, stanowiącą kooperacyjne RPG akcji oparte na filmie o tym samym tytule, który trafił do kin w ostatnim czasie. Produkcja okazała się całkowitą porażką – nabyła ją znikoma liczba graczy, a w dodatku ci, którzy to zrobili, w zdecydowanej większości są bardzo rozczarowani zakupem. Również krytycy nie zostawiają na grze suchej nitki – średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi po 31% w przypadku wersji na PS4 i XOne oraz 41% dla edycji PC. Nic zatem dziwnego, że deweloper postanowił zawiesić działalność, zwłaszcza że ma do spłacenia ok. 12 milionów dolarów długów.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: