Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2016, 10:38

autor: Adrian Werner

Ghostbusters - Activision zapowiedziało adaptację Pogromców duchów

Firma Activision zapowiedziała projekt Ghostbusters studia FireForge Games, czyli nastawioną na tryb kooperacyjny grę akcji, która pozwoli na wcielenie się w Pogromców duchów.

Gra zadebiutuje kilka dni przed filmem. - Ghostbusters - Activision zapowiedziało adaptację marki Pogromców duchów - wiadomość - 2016-04-15
Gra zadebiutuje kilka dni przed filmem.

W styczniu pisaliśmy o plotkach odnośnie nowej gry opartej na marce Pogromcy duchów. Teraz wiemy, że tamte spekulacje miały pokrycie w rzeczywistości, gdyż firma Activision właśnie oficjalnie zapowiedziała ten projekt. Produkcja zatytułowana będzie po prostu Ghostbusters i zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 12 lipca, czyli dwa dni przed kinowym debiutem najnowszej filmowej odsłony serii.

Activision zdecydowanie chce wykorzystać zainteresowanie filmem, który u nas będzie wyświetlany pod tytułem Ghostbusters. Pogromcy duchów. Gra w rzeczywistości nie jest jednak adaptacją kinowej produkcji. Zamiast tego zaoferuje odrębną fabułę oraz drużynę, w skład której wejdą zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Wszyscy bohaterowie i bohaterki będą nowymi postaciami.

Na razie informacje na temat gry są bardzo skromne. Wiemy, że całość nastawiona będzie głównie na tryb kooperacyjny, w którym maksymalnie czterech graczy połączy siły, aby poradzić sobie z inwazją duchów na Nowy Jork. Akcja ukazana zostanie z lotu ptaka, a rozgrywka skoncentruje się oczywiście na łapaniu zjaw. Nie zabraknie także opcji samotnej zabawy i wtedy kontrolę nad pozostałymi członkami drużyny przejmie sztuczna inteligencja.

Ghostbusters - Activision zapowiedziało adaptację marki Pogromców duchów - ilustracja #2

Najnowsza odsłona filmowej serii, czyli Ghostbusters. Pogromcy duchów, trafi do polskich kin 15 lipca tego roku. Produkcja nie jest bezpośrednią kontynuacją wcześniejszych części. Zamiast znanej z Pogromców duchów i Pogromców duchów II męskiej ekipy opowie ona o przygodach nowej drużyny, w skład której wejdą cztery kobiety.

Gry wydawane z okazji filmowych premier najczęściej pozostawiają dużo do życzenia. Marka Pogromcy duchów do tej pory miała mieszane szczęście, jeśli chodzi o adaptacje. Wydane w 2009 roku Ghostbusters: The Video Game okazało się zaskakująco udaną zręcznościówką, która skutecznie uchwyciła urok kinowych pierwowzorów. Natomiast wypuszczone dwa lata później Ghostbusters: Sanctum of Slime było niskobudżetowym rozczarowaniem.

  1. Activision – oficjalna strona firmy