Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2016, 10:56

Czy Activision szykuje nową grę na podstawie Pogromców duchów?

Według serwisu RetailMerchandiser, przy okazji planowanego na lipiec rebootu komedii Pogromcy duchów otrzymamy nową grę na licencji filmu. Podobno zmierza ona na Xboksa One oraz PlayStation 4, a jej wydaniem miałoby się zająć Activision.

W tym roku, po ponad ćwierć dekady, do kin wracają Pogromcy duchów. Planowany na lipiec reboot klasycznej komedii z 1984 roku jest jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów najbliższych kilku miesięcy – i, jeśli wierzyć serwisowi RetailMerchandiser, wraz z nim na półkach sklepowych pojawi się także gra na licencji.

Ghostbusters z 2009 roku to przykład naprawdę solidnej produkcji na licencji. - Czy Activision szykuje nową grę na podstawie Pogromców duchów? - wiadomość - 2016-01-30
Ghostbusters z 2009 roku to przykład naprawdę solidnej produkcji na licencji.

W artykule na temat marki Ghostbusters autor wspomniał, że wydaniem tego tytułu miałaby się zająć firma Activision, a trafiłby on na PlayStation 4 oraz Xboksa One. To jedyne informacje, jakie mamy, ale w zupełności wystarczyły, by parę portali zaczęło kontaktować się z Activision, które do tej pory nie odniosło się w żaden sposób do tych plotek. Taki scenariusz jest jednak bardzo prawdopodobny: firma ma w swoim portfolio sporo licencjonowanych produkcji, bazujących m.in. na markach Transformers czy Wojownicze Żółwie Ninja. Nie byłby to zresztą bynajmniej pierwszy tytuł, wykorzystujący popularność Pogromców duchów: szczególnie warta uwagi jest wydana na 25-lecie premiery pierwszego filmu gra akcji autorstwa studia Terminal Reality, która zebrała całkiem niezłe oceny i doczekała się kontynuacji – niestety, dość marnej jakości.

Czy Activision szykuje nową grę na podstawie Pogromców duchów? - ilustracja #2

Samo Activision wydało grę na podstawie pierwszych Pogromców duchów w 1984 roku – tym samym, w którym film trafił do kin. Początkowo wydana na Commodore 64 i Atari 800 produkcja – prócz pokonywania duchów – wymagała jeżdżenia samochodem, zbierania ekwipunku oraz oszczędzania pieniędzy. Ciepło przyjęta przez recenzentów, została później wydana na szereg innych platform.

  1. Oficjalna strona internetowa filmu Pogromcy duchów