Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2012, 17:25

autor: Ender

Ponad 600 tysięcy sprzedanych egzemplarzy Ninja Gaiden 3

Temco Koei pochwaliło się, że do tej pory na całymi świecie gra Ninja Gaiden 3 znalazła ponad 600 tysięcy nabywców. Informacja ta jest częścią raportu finansowego japońskiej firmy, która między innymi dzięki powodzeniu trzeciej części znanego cyklu odnotowała znaczący wzrost zysków.

Ponad 600 tysięcy sprzedanych egzemplarzy Ninja Gaiden 3  - ilustracja #1

Firma Temco Koei opublikowała roczny raport finansowy przynoszący optymistyczne dane wskazujące na bardzo dobrą kondycję firmy. Sprzedaż gier, przychody (433 miliony dolarów) jak i zyski (57,5 miliona dolarów) japońskiego wydawcy wzrosły znacząco w porównaniu z poprzednim rokiem fiskalnym. Największym kontrybutorem tego sukcesu okazała się gra Ninja Gaiden 3. Mimo powszechnej krytyki i nie najlepszych recenzji (w naszym serwisie tytuł otrzymał ocenę 6,5), magia marki kojarzonej z wyjątkowo wymagającą rozgrywką i atrakcyjnym klimatem, okazała się na tyle duża, by zagwarantować spore zainteresowanie za strony graczy. Nie wpłynął na to nawet fakt, że trzecia część serii porzuciła większość z charakterystycznych cech poprzedników. Od czasu marcowej premiery, produkcja na całym świecie znalazła bowiem około 630 tysięcy nabywców.

W tym roku spółka spodziewa się podobnego wzrostu, zapowiadając równocześnie premierę kolejnego i jeszcze niesprecyzowanego tytułu na nowej platformie sprzętowej. Niewykluczone, że będzie to kolejna odsłona Ninja Gaiden. Poza tym, przedsiębiorstwo poszukuje kolejnych partnerów biznesowych i deweloperskich, którzy wzmocnią jego ofertę, podobnie jak przejęte w tamtym roku studio Gust, odpowiadające między innymi za produkcję gier jRPG z cyklu Atelier.

  1. Trzecie wejście smoka - recenzja gry Ninja Gaiden 3