Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2011, 14:49

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

F1 Online: The Game – przeglądarkowa Formuła 1 od Codemasters

Znamy tytuł i pierwsze szczegóły dotyczące nowej, przeglądarkowej gry firmy Codemasters, bazującej na licencji FIA. F1 Online: The Game ukaże się na początku przyszłego roku. Gracze będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności zarówno w charakterze kierowców bolidów Formuły 1, jak i menedżerów zespołów wyścigowych.

O tym, że firma Codemasters pracuje nad grą przeglądarkową związaną ze światem wyścigów Formuły 1, wiadomo było od dawna. Dzisiaj poznaliśmy tytuł i pierwsze konkrety na jej temat. Według zapewnień brytyjskich deweloperów, na wirtualne tory F1 Online: The Game wyjedziemy w pierwszym kwartale przyszłego roku. Gra pozwoli wcielić się zarówno w kierowcę bolidu, jak i szefa całego zespołu.

„Mistrzowie kodu” starają się zrobić dobry użytek z posiadanej licencji FIA na gry związane z Formułą 1. W przyszłym miesiącu do sklepów trafi F1 2011, czyli kolejna odsłona cieszącego się sporym zainteresowaniem cyklu wyścigowych symulacji.

F1 Online: The Game – przeglądarkowa Formuła 1 od Codemasters - ilustracja #1

W ubiegłym roku Rod Cousens wyjawił jednak, że deweloperzy mają w zanadrzu jeszcze jeden projekt, który będzie skierowany do nowego kręgu odbiorców. Mowa o darmowej, przeglądarkowej grze odwołującej się do Formuły 1. F1 Online: The Game stanowić będzie połączenie wyścigów i menedżera. Graczom przyjdzie pokierować pracą zespołu startującego w Mistrzostwach Świata Formuły 1, a także wziąć bezpośredni udział w zmaganiach na wiernie odwzorowanych torach.

F1 Online: The Game – przeglądarkowa Formuła 1 od Codemasters - ilustracja #2

Rozgrywka oferować ma takie opcje jak praktyka, kwalifikacje i - chyba najbardziej emocjonujące - multiplayerowe wyścigi, w których akcja ukazana będzie z lotu ptaka. Według doniesień serwisu Eurogamer, F1 Online: The Game wykorzysta możliwości cieszącego się ostatnio coraz większą popularnością silnika Unity, a niektóre elementy oprawy wizualnej zostaną żywcem przeniesione z F1 2011. Nie zabraknie też szeregu funkcji społecznościowych, dzięki którym można będzie np. pochwalić się przyjaciołom zwycięstwem lub rekordowym czasem okrążenia.

Dokładny termin premiery nowego dzieła Codemasters nie został jeszcze ujawniony. Z ustaleń serwisu Videogamer wynika jednak, że chodzi o początek przyszłego roku. Już teraz wystartowała za to oficjalna strona internetowa F1 Online: The Game, na której znaleźć można pierwsze obrazki z rozgrywki. Warto zwrócić uwagę, że gra ma być dostępna w 8 wariantach językowych, w tym również po polsku.

F1 Online: The Game – przeglądarkowa Formuła 1 od Codemasters - ilustracja #3
  1. Oficjalna strona F1 Online: The Game