Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiWWW
Okładka F1 Online: The Game (WWW)

F1 Online: The Game WWW

Przeglądarkowa, darmowa wersja wyścigów na oficjalnej licencji Formuły 1, wyprodukowana przez Codemasters Software. W grze wcielamy się nie tylko w kierowcę bolidu Formuły 1, a także w menadżera całego zespołu.

Wyścigi | formuła 1 | samochodowe

WWW
Okładka F1 Online: The Game (WWW)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

26czerwca2012

Firma Codemasters od lat specjalizuje się w grach samochodowych (m.in. serie DiRT i F1). Szukając nowych odbiorców dla swoich produktów, brytyjscy deweloperzy postanowili przygotować propozycję adresowaną do entuzjastów grania przez przeglądarki internetowe.

F1 Online: The Game w założeniach łączy elementy menedżera sportowego z wyścigami. Gracze mają okazję sprawdzić się za kierownicą superszybkich bolidów Formuły 1, ale także zająć się zarządzaniem zespołem wyścigowym. Według zapewnień twórców, pozwala to poznać świat Formuły 1 z różnych perspektyw. Z tego samego powodu rozgrywka w F1 Online: The Game podzielona jest na dwa komponenty. Pierwszy z nich, czyli kierowanie zespołem, wymaga m.in. pozyskiwania sponsorów i prowadzenia badań nad rozwojem nowych technologii, co z kolei przekłada się na możliwości bolidu.

Wyścigi to odrębny element zabawy. Zmagania na torach (zarówno autentycznych jak i fikcyjnych) prezentowane są z lotu ptaka, a sam model jazdy ma zdecydowanie zręcznościowy charakter. Podobnie jak w prawdziwych zawodach Grand Prix, w rywalizacji udział biorą żywi przeciwnicy. W ramach zaznajomienia się z obsługą bolidu oraz modelem jazdy istnieje możliwość skorzystania z opcji Time Attack, gdzie możemy swobodnie pojeździć na torze celem pobicia wyznaczonego czasu. Dla początkujących użytkowników przygotowano także samouczka, w którym poznamy tajniki efektywnego wykorzystania systemu KERS oraz DRS.

Choć F1 Online: The Game korzysta z oficjalnej licencji FIA, twórcy gry zadbali o bogate opcje personalizacji, w tym chociażby możliwość zaprojektowania barw własnego zespołu i malowania bolidu. Nie brakuje również rozbudowanych funkcji społecznościowych pozwalających na zapraszanie znajomych do wyścigu lub pochwalenie się swoimi osiągnięciami.

F1 Online: The Game odznacza się bardzo dobrą, jak na produkcję przeglądarkową, oprawą wizualną. Duża w tym zasługa wydajnego silnika Unity Engine. Warto odnotować, że część elementów graficznych zapożyczona została bezpośrednio z gry F1 2011, co stanowi ukłon w stronę fanów symulacyjnej serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 8.5 / 10 na podstawie 26 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.2 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Gry podobne do F1 Online: The Game

Wymagania wiekowe F1 Online: The Game

odpowiednia dla każdego wieku

Test wersji beta F1 Online: The Game - najszybszych wyścigów w Internecie

Przed premierą 4 lipca 2012, 12:57

Wizualizacja wyścigu jest nadspodziewanie stabilna. Na kilkadziesiąt zmagań tylko sporadycznie skończyły się błędem uniemożliwiającym start bolidu. Jak zapewnia Codemasters – ma to zostać poprawione jeszcze przed wypuszczeniem pełnej wersji. Sporym atutem dla początkujących będzie natomiast proste, przejrzyste sterowanie. Pojazdem kierujemy za pośrednictwem myszki: lewy przycisk to gaz, a prawy hamulec. Spacją z kolei aktywujemy KERS, a klawiszem D kontrowersyjny DRS (jest to możliwe na wybranych fragmentach torów, gdy strata do najbliższego rywala wynosi poniżej sekundy). Przez pierwsze minuty kontrola może sprawiać drobne kłopoty, ale wzorem Trackmanii twórcy nie komplikowali mechanizmów. Do treningu przyda się ponadto tryb próby czasowej.