Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiWWW
Okładka F1 Online: The Game (WWW)
OkładkaF1 Online: The Game (WWW)

F1 Online: The Game WWW

Przeglądarkowa, darmowa wersja wyścigów na oficjalnej licencji Formuły 1, wyprodukowana przez Codemasters Software. W grze wcielamy się nie tylko w kierowcę bolidu Formuły 1, a także w menadżera całego zespołu.

Wyścigi | Formuła 1 | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

F1 Online: The Game Premiera WWW

26czerwca2012

producent: Codemasters wydawca: Codemasters Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do F1 Online: The Game

Need for Speed World

Speedway Manager

Auto Club Revolution

Firma Codemasters od lat specjalizuje się w grach samochodowych (m.in. serie DiRT i F1). Szukając nowych odbiorców dla swoich produktów, brytyjscy deweloperzy postanowili przygotować propozycję adresowaną do entuzjastów grania przez przeglądarki internetowe.

F1 Online: The Game w założeniach łączy elementy menedżera sportowego z wyścigami. Gracze mają okazję sprawdzić się za kierownicą superszybkich bolidów Formuły 1, ale także zająć się zarządzaniem zespołem wyścigowym. Według zapewnień twórców, pozwala to poznać świat Formuły 1 z różnych perspektyw. Z tego samego powodu rozgrywka w F1 Online: The Game podzielona jest na dwa komponenty. Pierwszy z nich, czyli kierowanie zespołem, wymaga m.in. pozyskiwania sponsorów i prowadzenia badań nad rozwojem nowych technologii, co z kolei przekłada się na możliwości bolidu.

Wyścigi to odrębny element zabawy. Zmagania na torach (zarówno autentycznych jak i fikcyjnych) prezentowane są z lotu ptaka, a sam model jazdy ma zdecydowanie zręcznościowy charakter. Podobnie jak w prawdziwych zawodach Grand Prix, w rywalizacji udział biorą żywi przeciwnicy. W ramach zaznajomienia się z obsługą bolidu oraz modelem jazdy istnieje możliwość skorzystania z opcji Time Attack, gdzie możemy swobodnie pojeździć na torze celem pobicia wyznaczonego czasu. Dla początkujących użytkowników przygotowano także samouczka, w którym poznamy tajniki efektywnego wykorzystania systemu KERS oraz DRS.

Choć F1 Online: The Game korzysta z oficjalnej licencji FIA, twórcy gry zadbali o bogate opcje personalizacji, w tym chociażby możliwość zaprojektowania barw własnego zespołu i malowania bolidu. Nie brakuje również rozbudowanych funkcji społecznościowych pozwalających na zapraszanie znajomych do wyścigu lub pochwalenie się swoimi osiągnięciami.

F1 Online: The Game odznacza się bardzo dobrą, jak na produkcję przeglądarkową, oprawą wizualną. Duża w tym zasługa wydajnego silnika Unity Engine. Warto odnotować, że część elementów graficznych zapożyczona została bezpośrednio z gry F1 2011, co stanowi ukłon w stronę fanów symulacyjnej serii.

Ostatnia modyfikacja 2 stycznia 2012

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe F1 Online: The Game: Odpowiednia dla każdego wieku.