Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2012, 10:40

autor: Sarge

Trwają otwarte beta testy gry przeglądarkowej F1 Online: The Game

Wczoraj rozpoczęły się otwarte beta testy gry przeglądarkowej F1 Online: The Game, działającej w oparciu o model płatności free to play. Produkcja studia Codemasters pozwala graczom wcielić się zarówno w kierowcę Formuły 1, jak i osobę zarządzającą zespołem wyścigowym.

Firma Codemasters ogłosiła rozpoczęcie otwartych beta testów przeglądarkowej gry F1 Online: The Game, pozwalających sprawdzić w akcji darmową wersję wirtualnych wyścigów Formuły 1. Do niedawna były one dostępne tylko dla ograniczonej liczby osób.

Jeśli chcecie wziąć udział w otwartych beta testach, wystarczy, że zarejestrujecie się na oficjalnej stronie internetowej gry. Twórcy ogłosili przy okazji, że wszelkie postępy w nich uzyskane zostaną zapisane i przeniesione do pełnej wersji, na której premierę wciąż czekamy. Zresetowano jednak wszystkie statystyki z etapu zamkniętej bety.

Rozgrywka w F1 Online: The Game jest całkowicie darmowa, choć gra oferuje system opcjonalnych mikropłatności. Gracze już teraz mogą wykupić wirtualną walutę Codemasters Points, która pozwoli na zakup „dodatkowych opcji personalizacji lub przydatnych przedmiotów”. Za opłatą można na przykład w większym stopniu zmienić barwy własnego zespołu, czy malowanie bolidu.

Trwają otwarte beta testy gry przeglądarkowej F1 Online: The Game - ilustracja #1
Gra wykorzystuje oficjalną licencję FIA

F1 Online: The Game to przeglądarkowa produkcja typu free to play od studia Codemasters, w której możemy nie tylko sprawdzić się za kierownicą bolidu Formuły 1, ale również zarządzać całym zespołem wyścigowym. Dzięki temu tytuł charakteryzuje się dwoma odmiennymi stylami rozgrywki. W jednej chwili pozyskujemy sponsorów i rozwijamy bolid, by w drugiej zasiąść za kierownicą pojazdu i zmierzyć się z żywymi przeciwnikami.

F1 Online: The Game nie należy traktować jako wyścigów stawiających na symulację w stylu gry F1 2011 stworzonej przez to samo studio. W przeglądarkowej odsłonie akcja w trakcie zawodów ukazana jest z lotu ptaka, a model jazdy jest czysto zręcznościowy. Twórcy zadbali jednak o licencję FIA, co pozwoliło zaimplementować prawdziwe tory i zespoły. Dzięki zastosowaniu wydajnego silnika Unity Engine, także oprawa graficzna prezentuje się bardzo dobrze. Gra jest dostępna m.in. w polskiej wersji językowej.