Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka F1 Racing Simulation (PC)

F1 Racing Simulation PC

Symulator wyścigów Formuły Pierwszej zrealizowany przez firmę Ubi Soft.

Wyścigi | Formuła 1 | samochodowe

PC Windows
Okładka F1 Racing Simulation (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10maja1997

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samochody Formuły 1 to super szybkie auta, ze specjalnymi oponami, przystosowane do wyścigów rozgrywanych na zamkniętych torach. Samym jednak przyspieszeniem i sterowaniem bolidu zajmuje się kierowca, w którego rolę mamy okazję wcielić się dzięki grze F1 Racing Simulation. Założeniem twórców gry było stworzenie realistycznego symulatora wyścigów Formuły 1, przy produkcji programu wykorzystano więc doświadczenie Renault F1, zespołu który pięć razy z rzędu wygrał Mistrzostwa Świata Formuły 1. Do pomocy przy tworzeniu programu Ubi Soft zaprosił m.in. Christiana Bluma, głównego inżyniera-mechanika Renault Sport oraz specjalistów ze stajni Williams-Renault.

Gra ukazała się w dobie akceleratorów graficznych, możemy więc podziwiać dobrej jakości oprawę wizualną z różnego rodzaju efektami rozmycia, mgły, dymu, deszczu, widokiem „koszonej” przez auta trawy czy płomieniami palących się silników. Niezgorzej prezentuje się także oprawa dźwiękowa. Aby auta wydawały z siebie najbliższe rzeczywistości odgłosy, autorzy gry nagrali „ryk” oryginalnego silnika V10 Renault Sport, autentyczne są także wszelkie komunikaty radiowe. Dobrze oddana fizyka jazdy, połączona z nienagannie wymodelowanymi autami i torami daje realistyczne wrażenie udziału w wyścigach Formuły 1. Gra oferuje wszystkie szesnaście torów z sezonu 1996 oraz dostęp do 22 modeli bolidów. Formułami 1 możemy ścigać się nie tylko w trybie dla pojedynczego gracza. Dzięki trybowi split-screen (podzielony ekran) możemy grać w dwie osoby na jednym komputerze, a mając dostęp do Internetu zagrać w multiplayer z ludźmi z całego świata.

W grze mamy dostęp do licznych trybów, od szczegółowego treningu dla najbardziej opornych kierowców, przez różnej maści mistrzostwa, turnieje i pojedyncze wyścigi, po imprezy typu Grand Prix. Gracz może oczywiście wybrać odpowiadający własnym umiejętnościom poziom trudności. I tak też na poziomie Easy (amator) drastycznie spada realizm jazdy, a komputer pomaga nam w rzucaniu biegów i hamowaniu na zakrętach. Jednak nawet przy takich ułatwieniach nie jest łatwo opanować bolid, co czyni z F1 Racing Simulation grę dość wymagającą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Gry podobne do F1 Racing Simulation

Wymagania wiekowe F1 Racing Simulation

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe F1 Racing Simulation

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • CPU 120MHz Intel/AMD
  • 16MB RAM
  • 2MB akcelerator 3D