Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Harvest Moon: Grand Bazaar (NDS)

Harvest Moon: Grand Bazaar NDS

Kolejna odsłona popularnej gry, w której wcielamy się we właściciela gospodarstwa rolnego przejmującego schedę po sławnym poprzedniku.

RPG | ekonomiczne | rolnicze | symulator życia | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Harvest Moon: Grand Bazaar (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

30grudnia2008

Przygotowana przez studio Marvelous Interactive produkcja bazuje na klasycznych rozwiązaniach stosowanych w serii Harvest Moon i dodaje kilka nowości. Głównym elementem jest tytułowy bazar.

Grand Bazaar pozwala wcielić się w rolę nowego gospodarza, który przejmuje farmę po zmarłym poprzedniku. Jednocześnie na barki bohatera spada obowiązek przywrócenia świetności popularnemu stanowisku na miejskim bazarze, którym tak doskonale zarządzał prekursor.

Podobnie jak w wielu innych tytułach z serii Harvest Moon, także i w tej odsłonie na DS-a gracze muszą siać, zbierać plony, walczyć z chwastami, hodować trzodę i brać udział w życiu miasteczka. Ostatni punkt jest dodatkowo rozwinięty, w porównaniu do innych projektów z serii, bo pozwala zarządzać stanowiskiem na miejscowym bazarku. Raz na tydzień gracze muszą pracować na targowisku budując swoją reputację i sprzedając różne dobra przyjezdnym. Ważne jest też odpowiadanie na pytania odwiedzających, które pozwala zyskiwać szacunek. Raz na rok urządzane są festiwale z różnych okazji, które pozwalają wygrywać unikalne przedmioty.

W Grand Bazaar można wchodzić w związki z przedstawicielami płci przeciwnej i zakładać rodzinę. Istnieje także opcja przerabiania oferowanych produktów, na przykład winogron w wino, aby osiągać większe zyski. Tytuł wykorzystuje przy tym możliwości konsoli Nintendo i pozwala intuicyjnie zarządzać plonami na dotykowym ekraniku oraz wpływać na jakość pracy przetwórni, czy młynów poprzez dmuchanie w mikrofon lub rytmiczne pukanie w ekranik.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Harvest Moon: Grand Bazaar

Wymagania wiekowe Harvest Moon: Grand Bazaar

odpowiednia dla każdego wieku

Wieści ze świata (Another World, ArmA III, Dragon Quest X) 8/09/11

wiadomość8 września 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o milionie sprzedanych egzemplarzy cyklu Harvest Moon w Europie, zwolnieniach w firmie Disney Interactive, nowej stronie internetowej ArmA III, a także konwersji Another World na iOS. Zapraszamy do lektury.