Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Harvest Moon DS (NDS)

Harvest Moon DS NDS

Harvest Moon DS jest kolejną częścią bestsellerowej serii gier fabularno-symulacyjnych, traktujących o życiu na wsi. Tym razem developerzy postanowili zaprezentować rolniczą rzeczywistość posiadaczom kieszonkowej konsoli Nintendo DS.

RPG | ekonomiczne | rolnicze | symulator życia | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Harvest Moon DS (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

12września2006

Harvest Moon DS jest kolejną częścią bestsellerowej serii gier fabularno-symulacyjnych, traktujących o życiu na wsi. Tym razem developerzy postanowili zaprezentować rolniczą rzeczywistość posiadaczom kieszonkowej konsoli Nintendo DS. Jej dwa ekrany są nieustannie wykorzystywane w trakcie zabawy, ukazując jednocześnie np. stojące na łące postaci i zapis ich dialogu oraz szczegółową mapę okolicy i zbliżenie jej konkretnego fragmentu.

Jak zwykle nasze główne zadanie stanowi zarządzanie własnym gospodarstwem. Hodujemy więc kaczki, krowy i owce, pielęgnujemy warzywa na grządkach, bawimy się na wiejskich festynach, sadzimy drzewa etc. W wirtualnym świecie ukryto 101 magicznych duszków, które uwalnia się poprzez wykonywanie określonych czynności – m.in. skoszenie odpowiedniej ilości trawy i porąbanie należytej liczby drewnianych klocków. Każda z odblokowywanych istotek spełnia bardzo ważną funkcję w świecie gry, dzieląc się z nami przydatnymi informacjami, dając dostęp do bonusów etc.

Warto zauważyć, że każdy posiadaczdowolnej gry z cyklu Harvest Moon dla konsoli Game Boy Advance może uaktywnić specjalne niespodzianki w Harvest Moon DS. Wystarczy umieścić w odpowiednim slocie NDS kartrydż z Harvest Moon: Friends of Mineral Town lub Harvest Moon: More Friends of Mineral Town, aby cieszyć się z interesujących prezentów, przygotowanych przez developerów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Harvest Moon DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Kolejna część Harvest Moon będzie nastawiona na online’ową rozgrywkę
Kolejna część Harvest Moon będzie nastawiona na online’ową rozgrywkę

wiadomość4 października 2007

Twórca Harvest Moon i prezes Marvelous Entertainment - Yasuhiro Wada - zdradził w wywiadzie dla internetowej strony magazynu Game Informer, że kolejna część „symulatora rolnika” nie będzie już nastawiona na rozgrywkę dla jednego gracza.

Gry na konsole Nintendo dominują w Niemczech

wiadomość30 lipca 2007

Serwis gamesindustry.biz podał Top 10 najlepiej sprzedających się gier w Niemczech. Co ciekawe, pierwsza piątka to produkcje przeznaczone na konsolę Nintendo DualScreen.

Harvest Moon DS w kwietniu w Europie
Harvest Moon DS w kwietniu w Europie

wiadomość19 lutego 2007

Harvest Moon DS, przenośna odsłona popularnego cyklu, w Ameryce trafiła na konsolę DS we wrześniu ubiegłego roku. Europejscy gracze jak zwykle zmuszeni byli do czekania. W końcu jednak ujawniono datę premiery gry na Starym Kontynencie – nastąpi to 13 kwietnia.

Wiemy już kiedy Harvest Moon DS trafi do Europy

wiadomość31 października 2006

Firma Nintendo poinformowała, że europejska premiera gry Harvest Moon DS odbędzie się na początku przyszłego roku. Informacja ta z pewnością zainteresuje wszystkich fanów przebywania w wirtualnej wiosce zaprojektowanej przez pracowników firmy Marvelous Games.