Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Ugly Americans: Apocalypsegeddon (PS3)
OkładkaUgly Americans: Apocalypsegeddon (PS3)

Ugly Americans: Apocalypsegeddon

Ugly Americans: Apocalypsegeddon to strzelanina na motywach popularnego serialu animowanego nadawanego przez stację Comedy Central. Gracze wcielają się w członków Departamentu Integracji i przy użyciu wszelkich dostępnych środków starają się powstrzymać zbliżającą się apokalipsę.

Akcji | seriale animowane | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ugly Americans: Apocalypsegeddon Premiera

30sie2011

PS3

31sie2011

X360

producent: Backbone Entertainment wydawca: 345 Games

Ugly Americans: Apocalypsegeddon jest drugą, po Deadliest Warrior: Legends, produkcją w wydawniczym dorobku firmy 345 Games, utworzonej przez koncern MTV Networks w celu wykorzystania licencji do gier bazujących na markach będących w posiadaniu stacji telewizyjnych Spike TV i Comedy Central. Za deweloping strzelaniny odpowiada ekipa studia Backbone Entertainment, która wsparta została przez twórców serialu animowanego Ugly Americans, w tym scenarzystów i aktorów podkładających głosy postaciom.

Akcja Apocalypsegeddon rozgrywa się w Nowym Jorku, w którym obok siebie żyją ludzie i mieszkańcy innych światów. Niestety, nie wszyscy potrafią zaakceptować pokojową koegzystencję. Na ulicach pojawiają się więc hordy krwiożerczych zombie i demonów, a całemu światu grozi apokalipsa. Powstrzymać może ją tylko garstka odważnych funkcjonariuszy Departamentu Integracji.

Gracze mogą pokierować poczynaniami Marka Lilly'ego, Callie Maggotbone, Leonarda Powersa i Francisa Grimesa, czyli głównych bohaterów serialu. Każda postać odznacza się specyficznymi właściwościami i choć w trakcie zabawy można zwiększać poszczególne współczynniki herosów, nie zmienia to ich ogólnego charakteru (np. Grimes nie zostanie sprinterem).

Podstawowym zadaniem w grze jest eksterminacja różnej maści potworów opanowujących Nowy Jork przy użyciu wszelkich dostępnych środków (w tym na przykład piłek bejsbolowych albo genitaliów demonów). Każdy rodzaj przeciwników ma też swoje mocne i słabe strony, dlatego starcia wymagają wykorzystania skutecznego oręża oraz przyjęcia właściwej strategii. Choć rozgrywka koncentruje się na strzelaniu do monstrów, w niektórych misjach pojawiają się zadania w stylu uratowanie zagubionego dziecka, albo odnalezienie teczki z dokumentami, co urozmaica zabawę.

Oprawa wizualna Ugly Americans: Apocalypsegeddon utrzymana jest w stylistyce serialu animowanego. Dwuwymiarowa grafika z kontrastującymi kolorami mocno przypomina też klasyczne gry rodem z komputerów 8 i 16-bitowych.

Poza opcją rozgrywki solowej, twórcy Ugly Americans: Apocalypsegeddon zadbali o funkcjonalny tryb multiplayer. W grze uczestniczyć może czterech graczy korzystających z jednej konsoli lub połączonych za pośrednictwem sieci Internet.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Ugly Americans: Apocalypsegeddon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Ugly Americans: Apocalypsegeddon Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
X360
PS3